Přejít k hlavnímu obsahu

Jak najít brigádu v zahraničí (brigáda pro studenty)

18. Červenec 2012

Aupair ve Francii, jahody ve Španělsku, obsluha v Itálii... Zájem o brigády v zahraničí je vysoký. Brigády v zahraničí hledejte však zavčasu. Jinak se vám to nemusí vyplatit.

1

Brigády v zahraničí jsou mnohdy už rok dopředu obsazené. To ale neznamená, že na nějakou zajímavou nabídku nenarazíte. Platí však pravidlo, že brigádu na léto si zařizujte nejraději co nejdříve.

2

Brigádu v cizině nejsnáze najdete na doporučení svých přátel, kteří v některém z minulých let v cizině pracovali. Proto zkuste zahloubat ve své paměti a oslovte své přátele, o kterých víte, že by vám mohli s brigádou na léto pomoct.

3

Ve dvou se to lépe táhne, proto přiberte parťáka, který má rovněž zájem o přívydělek v cizině. Můžete si rozdělit povinnosti při hledání brigády, po odjezdu se lépe ve dvou překonává to, co nečekaně přijde. Parťák bude vaší oporou a vy oporou svého parťáka.

4

Je třeba si rozmyslet, jak dlouho chcete v zahraničí pracovat. Platí nepsané pravidlo, že krátkodobé brigády nejsou pro studenta příliš výhodné. Zejména kvůli vysokým vynaloženým nákladům - na cestu, na bydlení apod. Ideální doba jsou tři až čtyři měsíce. Pokud budete mít v září zápis na vysokou školu, nezapomeňte, že jste zastupitelní. Stačí ověřená plná moc.

5

Pokud kamarádi nepomůžou, pak jsou prakticky tři možnosti, jak najít brigádu v zahraničí. Vyzkoušet agenturu, která se na práci v zahraničí specializuje (např. Student Agency, popř. úřad práce), hledat sami na internetu v inzerátech, popřípadě vyjet do ciziny "naslepo" a na vlastní pěst. Vše má svá pozitiva i negativa.

Agentury zajišťující brigády v zahraničí např. zde:
http://ireferaty.lidovky.cz/firmy/Agentury-brigady-zahranici/

Nabídky brigád naleznete např. zde:
www.fajnbrigady.cz

6

Hledáte-li jakoukoli radu ohledně práce v zahraničí, navštivte diskusní fóra, která se problematikou zabývají. Například:

http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&forum_ID=70460
http://www.nazkusenou.cz/forum/

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak najít práci v zahraničí
Také nejste spokojeni s pracovní nabídkou, kterou vám nabízí naše republika? Není samozřejmě nutné zde přetrvávat a tak pokud se chcete mít skutečně l…
Obrázek není k dispozici
Jak si najít práci v zahraničí
Češi stále častěji jezdí za prací do zahraničí. Volný pohyb zboží, kapitálu a osob v Evropské unii funguje na plné obrátky a také v nečlenských zemích…
Obrázek není k dispozici
Jak najít práci
Ať už hledáte nové zaměstnání nebo jen přivýdělek, poradíme vám, jak nejlépe postupovat, abyste práci či brigádu nalezli co nejdříve. Nejdůležitější…
Jak zlepšit spánek | rady a tipy
Jak zlepšit spánek | rady a tipy. Stále více dospělých trpí poruchami spánku. Potíže s usínáním, časté buzení, neklidný spánek, děsivé sny a noční bdě…