Přejít k hlavnímu obsahu

Jak najít brigádu v zahraničí (brigáda pro studenty)

18. Červenec 2012

Aupair ve Francii, jahody ve Španělsku, obsluha v Itálii... Zájem o brigády v zahraničí je vysoký. Brigády v zahraničí hledejte však zavčasu. Jinak se vám to nemusí vyplatit.

1

Brigády v zahraničí jsou mnohdy už rok dopředu obsazené. To ale neznamená, že na nějakou zajímavou nabídku nenarazíte. Platí však pravidlo, že brigádu na léto si zařizujte nejraději co nejdříve.

2

Brigádu v cizině nejsnáze najdete na doporučení svých přátel, kteří v některém z minulých let v cizině pracovali. Proto zkuste zahloubat ve své paměti a oslovte své přátele, o kterých víte, že by vám mohli s brigádou na léto pomoct.

3

Ve dvou se to lépe táhne, proto přiberte parťáka, který má rovněž zájem o přívydělek v cizině. Můžete si rozdělit povinnosti při hledání brigády, po odjezdu se lépe ve dvou překonává to, co nečekaně přijde. Parťák bude vaší oporou a vy oporou svého parťáka.

4

Je třeba si rozmyslet, jak dlouho chcete v zahraničí pracovat. Platí nepsané pravidlo, že krátkodobé brigády nejsou pro studenta příliš výhodné. Zejména kvůli vysokým vynaloženým nákladům - na cestu, na bydlení apod. Ideální doba jsou tři až čtyři měsíce. Pokud budete mít v září zápis na vysokou školu, nezapomeňte, že jste zastupitelní. Stačí ověřená plná moc.

5

Pokud kamarádi nepomůžou, pak jsou prakticky tři možnosti, jak najít brigádu v zahraničí. Vyzkoušet agenturu, která se na práci v zahraničí specializuje (např. Student Agency, popř. úřad práce), hledat sami na internetu v inzerátech, popřípadě vyjet do ciziny "naslepo" a na vlastní pěst. Vše má svá pozitiva i negativa.

Agentury zajišťující brigády v zahraničí např. zde:
http://ireferaty.lidovky.cz/firmy/Agentury-brigady-zahranici/

Nabídky brigád naleznete např. zde:
www.fajnbrigady.cz

6

Hledáte-li jakoukoli radu ohledně práce v zahraničí, navštivte diskusní fóra, která se problematikou zabývají. Například:

http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&forum_ID=70460
http://www.nazkusenou.cz/forum/

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak najít práci v zahraničí | tipy
Jak najít práci v zahraničí | tipy. Také nejste spokojeni s pracovní nabídkou, kterou vám nabízí naše republika? Není samozřejmě nutné zde přetrvávat.…
Jak se pokusit být asertivním | tipy
Jak se pokusit být asertivním | tipy. Také jste se někdy v životě dostali do situací, kdy jste pěnili, ale neuměli jste se bránit? Mohou to být různé…
Obrázek není k dispozici
Jak si najít práci v zahraničí
Češi stále častěji jezdí za prací do zahraničí. Volný pohyb zboží, kapitálu a osob v Evropské unii funguje na plné obrátky a také v nečlenských zemích…
Obrázek není k dispozici
Jak najít práci
Ať už hledáte nové zaměstnání nebo jen přivýdělek, poradíme vám, jak nejlépe postupovat, abyste práci či brigádu nalezli co nejdříve. Nejdůležitější…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.