1

Jako první se podívejte do koše ve vašem počítači. Pokud nemáte počítač nastavený jinak, vymazané soubory či složky se uloží do koše, kde zůstávají do doby, než tento koš vysypete. Obnovení takto odstraněné složky je velmi jednoduché. Otevřete koš, vyhledejte požadovanou složku, na tuto složku klikněte pravým tlačítkem a vybere možnost Obnovit. Odstraněná složka se tímto způsobem vrátí na své původní místo před vymazáním.

2

Pokud nemáte nastaveno ukládání vymazaných souborů do koše, můžete si ho nastavit právě v koši v sekci Vlastnosti.

3

Pokud bohužel odstraněná složka nezůstala uložená v koši, funguje u systému Windows režim obnovování, který vás může v takovémto případě také zachránit. Pokud byla odstraněná složka např. podsložkou jiné složky, stačí kliknout na ikonu této složky pravým tlačítkem a zvolit příkaz Obnovit předchozí verze. Tento příkaz Vám otevře všechny předchozí uložené verze, vy si vyberete tu, kterou potřebujete a z ní si zkopírujete požadovanou (odstraněnou) složku. Obdobně je možné obnovit složku třeba i přímo z místního disku – jen musíte otevřít ikonu Počítač, vybrat ikonu Místní disk, kliknout na ní pravým tlačítkem a opět vybrat příkaz Obnovit předchozí verze.

4

Pokud vám nepomůže ani jedna z předchozích variant, nevěšte hlavu. Naštěstí ještě existují různé speciální programy, které dokážou na disku najít ztracená data a obnovit je – např. Restoration či Recuva a jiné. Obsluha těchto programů je zpravidla poměrně jednoduchá a u některých programů ani není třeba jejich nainstalování přímo do počítače. Tyto programy navíc mají i opačnou funkci, kdy s jejich pomocí můžete z počítače nevratně odstranit soubory, které pak již v žádném případě nepůjdou obnovit.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.8
Average: 4.8 (5 votes)