Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pěstovat asparágus

21. Duben 2013

Asparágus anebo také okrasný chřest býval typickou ozdobou kytic v dobách totalitních. Zvláště v kombinaci se třemi karafiáty je nezapomenutelný. Je škoda, že se po převratu asparágus z květinářství postupně vytratil. Asparagus si však můžete vypěstovat na vlastní zahradě, kde bude působit okrasně.Asparágus a jeho pěstování krok za krokem.

Co je potřeba

semena asparágu
rašelina
tekuté hnojivo
zálivka
přiměřený květináč

1

Asparágus je nenáročnou rostlinou na pěstování. Semena rostliny sázejte vždy zjara, kdy teplota půdy přesáhne 20 °C. Semena asparágu klíčí snadno a rychle, jejich jedinou podmínkou je tma, kterou ke klíčení potřebují.

2

Sazenice asparágu pak zasaďte na konečné místo na zahradě. Asparágus můžete pěstovat také v nádobách s rašelinovou zeminou, stačí je umístit na vhodné stanoviště s dostatkem přímého světla, krátkodobě snese i polostín. K tomu, aby se asparágu dařilo, potřebuje stálou teplotu, nemá rád příliš velké horko.

3

Rostlina je velice náročná na vodu, a proto ji od jara do podzimu důkladně zalévejte měkkou odstátou vodou každý druhý den. Mějte na paměti, že zemina nesmí nikdy vyschnout. V zimě však zálivku omezte.

4

Od jara do podzimu asparágus jednou za dva týdny přihnojte univerzálním tekutým hnojivem.

5

Keřík asparágus není mrazuvzdorný, ani v zimě teplota nesmí klesnout pod 10 °C, a proto je nutné keřík přenést do tepla.

6

Asparágus množte semeny anebo v případě starších rostlin řízky.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se starat o pokojové rostliny
Jen těžko bychom hledali domácnost, kde by v květináči nebyla alespoň jedna pokojovka. Zelené nebo kvetoucí rostliny zútulní jakoukoli místnost.…
Jak pěstovat kurkumu | rady
Jak pěstovat kurkumu | rady. Asi bude pro mnohé z vás překvapením, že kurkuma je vlastně zázvor. Pověstné jsou léčivé účinky…
Jak pěstovat šefleru
Šeflera pěstování. Šeflera dlanitolistá obsahuje látky dráždící pokožku a sliznici, proto ji řadíme mezi jedovaté rostliny. Jsou to teplomilné a vlhko…
Jak pěstovat nolinu | rady
Jak pěstovat nolinu | rady. U nás je nolina známá více jako sloní noha. Při vyslovení tohoto českého pojmenování, se každému jistě vyba…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.