Přejít k hlavnímu obsahu

Jak poznat kvalitní med

O vlastnostech medu a jeho prospěšnosti lidskému zdraví není třeba polemizovat. Důležité je však kupovat hlavně kvalitní med a také ho správně skladovat. Sklenice pečlivě uzavřeme a skladujeme na suchém, tmavém a chladném místě. Pak nám med vydrží i několik let, ovšem neomezená doba skladování medu škodí tím, že se vytrácejí jeho biologické hodnoty. Příliš starý med ztrácí aroma, dobrou chuť, tmavne a rozkládají se v něm cukry. Jak poznáme kvalitní med?

Diskuze k článku

Přidat komentář

Další zajímavé články

Jak na domácí kopřivový med | recept
Kopřivový med | recept. Med smíchaný se šťávou z májových kopřiv je skvělý pro jarní detoxikaci, čistí krev, pomáhá při chudokrevnosti a posiluje imun…
Jak pronajmout byt?
Máte nemovitost, ve které nebydlíte? Chcete začít s pronájmem domu či byt, ale netušíte, jak na to? Pojďme se na to společně podívat!
6 tipů, jak se zbavit rzi v domácnosti
Trápí vás rezavé nářadí, nádobí či keramika? Je spoustu způsobů, jak odstranit rez a vrátit předmětům jejich původní vzhled a funkčnost. Těchto šest j…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.