Přejít k hlavnímu obsahu

Jak poznat svůj typ pleti

Znáte svůj typ pleti? Máte pleť normální, smíšenou, citlivou, mastnou nebo naopak je vaše pleť suchá? Budete-li znát typ své pleti, lépe se vám budou vybírat kosmetické přípravky a díky tomu si můžete snadno zvolit i způsob celkové péče o pleť. Udělejte si test, který vám ukáže, kterým typem pleti disponujete. Nejprve pomocí vatových tampónů očistěte svou pleť pleťovým mlékem. Čištění pleti dokončete pleťovou vodou. Po 20 minutách přiložte na pleť papírový ubrousek. Podle promaštění pleti poznáte, o jaký typ pleti se jedná.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Levandulum (neověřeno) | Út, 03/17/2015 - 16:48

Testování pleti je jedna možnost, ale často se testování nepovede a člověk stejně neví, jaký typ pleti vlastně má. Respektive tuší, ale test tomu neodpovídá. My radíme zákaznicím jednoduše pozorovat. A vnímat svoje pocity. Můžete provést stovky testů, ale ty nikdy nebudou mít na váš osobní pocit. Přesto jsme s kolegy sepsali pár takových bodů, které mohou napomoci správnému určení typu pleti, můžete to zkusit dle našeho článku: http://www.levandulum.cz/blog/9_Jak-poznat-svuj-typ-pleti.html. Jak říkám, i ze zkušeností zákaznic se nám osvědčilo spíše pozorování a vnímá sebe sama než testíky.

Další zajímavé články

Jak si vyrobit krém na ruce
Jak si vyrobit krém na ruce | DIY. Ruce pro nás celý den tolik dělají, že mnohdy máme pokožku na rukou vysušenou a drsnou. Pro nejednoho z nás je krém…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.