Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se vyznat mezi „éčky“ a jak upéct vesnický koláč | recept

Při prvním pohledu na etikety výrobků se možná leknete, kolik "éček" výrobky obsahují. Éčka můžeme rozdělit do tří základních druhů - konzervanty, antioxidanty a emulgátory. K čemu slouží? A věděli jste, že ne všechna éčka v potravinách jsou škodlivá? Nakonec nás profesionální kuchař Jiří Dolenský seznámí s receptem na zapečený vesnický koláč.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Manal Sharif (neověřeno) | So, 08/09/2014 - 01:27

No prosím, robíte z ľudí idiotov, takže éčka sú vlastne super, sú podľa vás dokonca zdraviu prospešné, vy potkany. Ten recept je na hovno, zožerte si to sami aj s éčkami.

Tereza (neověřeno) | Út, 03/24/2015 - 11:34

Já vím, že "fuj" se na jídlo neříká, ale ta sekaná, co to je? To vážně někdo jí? S éčkama je to trochu složitější, toto je skoro klamání spotřebitele a glutamát sodný je jed, né že né.

Marian Tkáč (neověřeno) | Ne, 01/17/2016 - 23:01

Pavol Holeček . Milý pekár. Načo tam vôbec dávaš tie E-čka. Hlúpo sa pýtam, veď to v tom videu vysvetľuješ. Ale Tvoja mama ich nepoužívala a koláče mali peknú farbu, dobre chutili a vydržali než sa nezjedli. Koľko ich tam dáš, toľko, ale aj malé množstvo užívané desiatky rokov môže škodiť, akože aj škodí. V matkinom koláči nebol žiaden konzervant a nerástli v ňom žiadne mikroorganizmy. Ani antioxidant mamka nedávala. Matkin koláč bol pekný pokiaľ sa nezjedol. Glutamán sodný tiež mamka nepoužívala a jedlo Ti určite chutilo. Spýtaj sa mamky, verím,že tam tú chémiu nedávala a bolo to všetko dobré, chutné a zdravé.

Další zajímavé články

Jak nám prospívá superpotravina goji
Goji je plod asijské rostliny kustovnice čínské. Goji se řadí mezi superpotraviny. Díky svým vlastnostem získává goji i u nás stále větší oblibu.
Jak využít k léčbě brusinky | rady
Jak využít k léčbě brusinky | rady. Brusinky mají široké využití v kuchyni, používají se v řadě receptů. Jedí se čerstvé i sušené, v kompotech i šťává…
Jak připravit cuketové brownies | recept
Cuketové brownies | recept. Cuketa je všestranná letní zelenina. Jejím největším problémem však je, že se jí urodí hodně naráz. Pokud vám dochází nápa…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.