Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit blech | tipy

Jak se zbavit blech | tipy. „To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou,“ to je věta, kterou zná snad každý. A všichni si také nejspíš pamatujeme, jak to ve filmu Na samotě u lesa dopadlo. Co když se ale také legrační scénka stane hodně nepříjemnou realitou? S blechami je potřeba bojovat včas a rychle, jinak se budete potýkat s velkými problémy.

Co je potřeba

speciální přípravek proti blechám, pokud máte domácího mazlíčka

vysavač

úklidové prostředky

1

Pokud zjistíte, že má váš domácí mazlíček blechy, zajděte za veterinářem a nechte si doporučit nejlepší prostředek. Existují spreje, pudry či pipety. Pozor, nezaměňujte přípravky proti blechám pro psy a pro kočky! Problém je však s tím, že tyto prostředky působí pouze na dospělé blechy. Vajíčka blech se tak mohou mezi tím šířit po celém bytě. S dalším postupem proto neotálejte.

2

První pomocí proti blechám je opravdu důkladný úklid. Je zapotřebí vysát každý kout vašeho bytu, všechny koberce, polstrování, matrace, textil, kouty, atd. Kde je to možné, vydrhněte podlahu či nábytek horkou vodou se saponátem. Blechy se mohou dostat i do oblečení, je proto zapotřebí často prát, před příchodem do bytu vše vyklepat. Zbavte se odpadu z vysavače, ve kterém by blechy mohly přežít.

3

Pokud se vám přece jenom blechy přemnoží, zavolejte na pomoc deratizátory, kteří proti blechám používají reziduální postřik. Peníze za to opravdu stojí, bleší pokousání je totiž docela bolestivé.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat správnou matraci | rady
Jak vybrat správnou matraci | rady. Potřebujete koupit novou matraci a přemýšlíte, jak a kde začít? Výběr nové matrace není úplně jednoduchou záležito…
Jak správně uskladnit jablka | rady
Jak správně uskladnit jablka | rady. Naši předkové si dokázali velmi vážit úrody, kterou sklidili, a tak se také dokázali dobře postarat o její kvalit…