1

Co chrápání způsobuje

Příčin chrápání je mnoho. Chrápání může způsobit obezita, stav horních cest dýchacích, špatně uzpůsobená nosní přepážka nebo také stres, kouření a alkohol.

2

Fyzický stav

Je-li příčinou chrápání fyzický a psychický stav jedince, měl by se vážně zamyslet nad svou životosprávou.

Kouření dráždí nos a krk, může způsobit opuchnutí sliznice, které vede k chrápání.

Alkohol naopak uvolňuje obličejové a čelistní svaly, čímž dochází k dýchání ústy a zvýšení rizika chrápání.

Obezita může způsobit hromadění tuku kolem hrtanu, což způsobuje zúžení dýchacích cest a následné dýchání ústy.

Všechny tyto faktory a mnoho dalších, které souvisí se životosprávou, můžete zmírnit. Jak? Naprosto jednoduchým způsobem, stačí začít dodržovat základní pravidla správné životosprávy a efekt, i když ne okamžitý, se dostaví sám.

3

Správná poloha při spánku

Také správná poloha při spánku může mít vliv na chrápání. Naprosto nevhodnou polohou při chrápání, je poloha, kdy spíte na zádech. Nejvhodnější polohou je spánek na boku, častá a prvotní rada pro odstranění chrápání.

Při spánku mějte hlavu položenou výše než nohy. Hlavu si však nepodkládejte polštářem navíc, došlo by zcela k opačnému efektu. Spíš podložte nohy postele nebo si pod horní polovinu těla umístěte nějakou podložku. Tím, že bude vaše hlava výše než nohy, snížíte váhu, která na dýchací cesty působí.

4

Alergie

Častou příčinou chrápání může být rovněž alergie. Vnímáte-li příznaky alergie, navštivte lékaře a začněte alergii léčit. Správná medikace a vhodné užití solných sprejů vede ke zprůchodnění dýchacích cest.

5

Operace

Dnešní medicína nabízí možnost ambulantního ošetření, kdy jsou pacientovi do horních cest vloženy „rovnátka“, která udržují horní cesty dýchací vždy průchodné. Zákrok je velmi rychlý, trvá cca 15 minut, je poměrně nebolestivý, ale pro mnoho pacientů může být nepříjemný. Cena zákroku se pohybuje nad hranicí deseti tisíc korun.

6

Odstranění chrápání pomocí laseru

Kosmetická medicína nabízí možnost zprůchodnění horních cest dýchacích pomocí laseru. Při laserovém zákroku je vytvořeno zcela nové měkké patro včetně čípku, čímž dochází ke zprůchodnění nosu a horních cest dýchacích. Zákrok je bezbolestný a jeho cena se pohybuje v rozmezí devíti až dvanácti tisíc korun.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.166665
Average: 3.2 (6 votes)