Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si co nejvíc užít zajímavosti v Praze | tipy

Jak si co nejvíc užít zajímavosti v Praze | tipy. Praha je jedním z nejkrásnějších měst světa. Stověžatá, historická, moderní, kulturní, společenská, sportovní, rozlehlá… Jedete se bavit do Prahy a rádi byste se podívali na zajímavá místa? Připravte se, že se zde pohybuje mnoho lidí a přeprava z jednoho místa do druhého nemusí být zrovna chvilkovou záležitostí.

1

Začněte klasikou a navštivte Staroměstské náměstí. Staroměstský orloj už přilákal milióny lidí a má jednu velkou výhodu – pohled na středověký orloj vás nikdy neomrzí. Kromě pohybujících se apoštolů, ozvučeného kohouta a různých soch najdete v prostoru náměstí kostely a zajímavé historické budovy. V zimním čase zajděte na proslulé vánoční trhy, na jaře na velikonoční.

2

Opusťte Staromák a přesuňte se na rovněž slavné Václavské náměstí. Je poměrně dlouhé (má obdélníkový tvar) a hlavně rušné. Kromě mnoha obchodů a restaurací a hotelů spatříte jezdeckou sochu svatého Václava od Josefa Václava Myslbeka a horní konec náměstí zdobí velkolepá budova Národního muzea. Mnoho lidí tady prostě hojně nakupuje, určitě neodoláte ani vy. Jestli vás výšlapy nahoru dolů unaví, zamiřte tam, kde sídlí hotel Praha 1 a dopřejte si luxusní bydlení podle potřeby.

3

Počítejte s tím, že malé děti historické památky moc neocení a preferují pořádnou zábavu. Golf hotel Praha najdete ve stejné části Prahy jako zoologickou a botanickou zahradu. Zoologická zahrada v Praze je naplněna různými druhy zvířat, ale nechybí ani četné atrakce pro děti. Do ZOO se vydejte nejlépe brzy ráno, a pokud možno mimo hlavní prázdniny, protože v tuto dobu zde bývá dost narváno. Botanická zahrada nabízí několik expozic pro milovníky přírody – tropický skleník Fata Morgana, vinice, japonskou zahradu aj. Výstaviště Holešovice má pro děti připraveny expozice v mořském světe plném akvárií s více jak tisícem mořských tvorů.

4

Po perném procházení po Praze si dopřejte skvělé osvěžení. Určitě vám přijde vhod Mexická restaurace Praha, kavárna, cukrárna, bar se saláty, pizzerie a mnoho dalšího občerstvení.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat Osoblažsko | tipy
Jak poznat Osoblažsko | tipy. Kdo ví, kde leží Osoblaha? Asi jen pilní studenti českého zeměpisu, válečných dějin či znalci a milovníci železnic. Osob…
Jak poznat Náchodsko | tipy
Jak poznat Náchodsko | tipy. V létě turistika a cyklistika, v zimě umírněné lyžování. Příjemně členitá kopcovitá krajina. A literární odkaz Boženy Něm…
Jak poznat Sněžku | tipy
Jak poznat Sněžku | tipy. Vydat se na Sněžku, nejvyšší horu České republiky, to často patří mezi malé „soukromé závazky“. Naštěstí je vrchol Sněžky př…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.