Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si připravit maki sushi s nakládanou ředkví | recept

13. Červenec 2015

Připravíme si maki sushi. Podle receptu si připravíme maki sushi s japonskou nakládanou ředkví. A protože času není nazbyt, můžeme si koupit ingredience, které jsou pro přípravu maki sushi předpřipravené. Pojďme na to!

Co je potřeba

mořské řasy (plátky Nori)
japonská nakládaná ředkev (zakoupíme nakrájené plátky)
uvařená a dochucená sushi rýže
bambusová podložka na rolování

1
Kuchyňskými nůžkami rozstřihneme plát mořských řas Nori napůl a položíme na podložku na rolování sushi. Balíček mořských řas na rolování Nori (50 plátů) vás vyjde zhruba na 250 Kč. Jedna strana je lesklá, druhá matná.
2
Na plát mořské řasy pokládáme rýži (na matnou stranu), ideálně v tenké vrstvě, vyhneme se okrajům pro lepší manipulaci a aby nám rýže nevypadla. A utřeme.
3
Na rýži položíme plátek japonské nakládané ředkve a zarolujeme. Vznikne nám rolka maki sushi. Snažíme se ruličku co nejvíce stáhnout, dáváme ale pozor, abychom mořskou řasu neprotrhli. Roličku položíme na krájecí prkénko.
4
Na řadě je krájení maki sushi. K tomu potřebujeme dobře naostřený nůž. Roličku nekrájíme od konce, nejprve rozkrojíme uprostřed. Nakrájíme šest úhledných dílků maki sushi.
5
Maki sushi položíme na servírovací tácek nebo misku. Servírujeme s nakládaným zázvorem a wasabi. Namáčíme do sójové omáčky. Maki sushi je hotové!
6
A na závěr tipy pro všechny nadšence japonské kuchyně - ochutnejte pravé sushi v Sushi Time Praha, pokud vás zajímají i další recepty na sushi, připravili jsme je pro vás na stránkách webu JakTak.cz - co takhle sushi nigiri? A víte, jak správně používat japonské nebo čínské jídelní hůlky? Přečtěte si užitečné návody a prohlédněte si praktické videonávody.
Nechte si přivézt sushi od kulinářských mistrů! Skvělé sushi, sushi set nebo jídla z woku od Sushi Time Praha – to je opravdový zážitek! Rozvoz sushi a jídel v Praze – nechte si pohodlně přivézt jídlo až do kanceláře nebo domů i vy. Dobrou chuť!
Autor: chorche | Zobrazit autorská práva

Ilustrační snímek, autor: Lotus Head, zdroj: sxc.hu

Hodnocení
Zatím žádné komentáře. Buďte první!

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Servírování pestrobarevného sushi je samo o sobě elegantní záležitostí. Používá se obvykle porcelán a bambusové nebo dřevěné hůlky. Celá kompozice pří…
Obrázek není k dispozici
Když se řekne sushi, většina z nás si vybaví charakteristická malá kolečka tvořená rybou a rýží a obalená řasou. Druhů sushi je ale mnohem více. Takže…
Sushi je japonskou lahůdkou, která se v posledních desetiletích postupně začala objevovat i v našich končinách. V současné době je pak velice oblíbený…
Obrázek není k dispozici
Kde jídelní hůlky (japonsky hashi) koupit? Lze je zakoupit ve specializovaných internetových obchodech, díky rozšíření japonské a čínské kuchyně dnes…
Obrázek není k dispozici
Ramen recept. Ramen je skvělá japonská polévka s nudlemi a kuřecím nebo vepřovým masem zalitá vývarem. I když původem pochází z Číny, v japonské kuchy…