Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vybrat tu správnou kabelku

Kabelka je pro ženu její druhou prodlouženou rukou. Má v ní uloženo vše, co potřebuje a mnohdy tak díky ní vytáhne i celou rodinu z nepříjemných situací. Jenomže i výběr kabelky má svá pravidla. Samozřejmě, že každá příležitost vyžaduje odlišnou kabelku. Jiná kabelka je vhodná na ples a jiná do práce, ale v tom to všechno netkví. Víte, jak a podle čeho si vybírat vhodnou kabelku?

Co je potřeba

Není snad ženy, která by doma neměla alespoň jednu kabelku, každá je přitom jistým symbolem její osobnosti.
Kabelka je důležitým designovým prvkem, který dokáže dost významně ženskou postavu podtrhnout, ale při nevhodném výběru také i podrazit. Proto je důležité věnovat výběru větší pozornost.

1

Rozhodly jste se pro nákup kabelky? V prvé řadě je dobré si uvědomit, jestli hledáte kabelku pouze na jednu sezónu, anebo byste rádi něco nadčasového.

2

Důležitým faktorem pro výběr kabelky, je skutečnost, kam ji chcete nosit.

3

Od toho se pak následně odvíjí - Víte, co v ní budete nosit (zda pouze kapesníčky a peněženku anebo i menší nákup)?

4

Máte nějaký oděvní styl? Pokud nosíte více stylů oblečení, je vždy zapotřebí mít více kabelek, které půjdou vhodně zkombinovat.

5

Při výběru kabelky si všímejte materiálu, každý totiž vyžaduje jinou údržbu a každý z nich má i jinou životnost.

6

Základním známým pravidlem, které však příliš mnoho lidí opomíjí, je fakt, že by kabelka měla barevně ladit s botami.

7

Při nevhodném výběru vám může v konečném důsledku kabelka vaší postavě spíše uškodit, než pomoci.
Pokud máte větší poprsí, či jste i jinak prostorově výraznější, zapomeňte na malé kabelky. Pro vás jsou ideální spíše velké kabelky se středně velkými uchy.
Vysoké a štíhlé ženy ocení kabelky střední velikosti, malé ženy by neměly nosit velké kabelky, vhodné jsou pro ně i menší batůžky.

8

Jestli máte větší pozadí, neměla by kabelka být v délce po zadnici. Kabelka totiž vždy zvýrazní to místo, kterého se dotýká.

9

Tvar kabelky by také neměl být v rozporu s vaší postavou. Měla by být přímo úměrná vaší výšce (čím jste menší, tak by i kabelka měla být menší).

10

Vysokým a štíhlým ženám nejvíce sluší kabelky XXL velikosti.

11

Ženy s širokými boky by neměly nosit kabelky s dlouhými uchy, ale naopak spíše s krátkými, ideálně pod rameno, aby mohla postava vypadat symetricky.

12

Velká prsa ocení kabelku o něco níže pasu. Touto cestou zahladíte problémové partie.

13

Souměrným postavám nesvědčí příliš velké kabelky.

14

Žena by měla vlastnit alespoň jednu nadčasovou kabelku, která nebude pouze na jednu sezónu, ale bude aktuální i za několik let. Vyplatí se do ní investovat. Sezónní kabelky vám dovolují možnost vyhrát si (u nich nemusíte tolik investovat).

15

Barvy kabelky mohou být kožené, jednobarevné anebo vzorované.
• Druhy kabelek
• Kožené
• Sportovní
• Elegantní
• Značkové
• luxusní

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak vybrat dámskou kabelku
Kabelka jako módní doplněk je pro ženu přece nepostradatelný. Kabelky, krom toho, že mají praktickou úlohu, mohou odrazit celkový styl oblékaní. Je ví…
Obrázek není k dispozici
Jak uvázat šátek na krk
Jak uvázat šátek na krk? Ačkoliv v minulosti byl šátek kolem krku především symbolem pionýrů, v dnešní době je naopak symbolem mnoha elegantních žen.…
Jak poznat škodlivé látky v kosmetice
To, že se v kosmetice nachází škodlivé látky, není žádnou novinkou. V následujícím přehledu si uvedeme, jaké jsou nejčastější toxické látky, proč škod…
Jak pečovat o bižuterii a šperky
Jak pečovat o bižuterii a šperky | rady a tipy. Někdo dává přednost šperkům z drahých kovů, jiný má v oblibě bižuterii. Ta bývá kvůli použitému materi…
Jak bezpečně smažit a péct
Vybrat si v nabídce olejů ten vhodný pro smažení a pečení není úplně jednoduché. Důležitým faktorem je stabilita oleje při vysokých teplotách a jeho k…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.