Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat těhotenskou obuv | rady a tipy

Jak vybrat těhotenskou obuv | rady a tipy

Jak vybrat těhotenskou obuv | rady a tipy. Bolesti zad, natékání nohou a jejich zvětšování. To vše mohou ženy pocítit v těhotenství v rámci nastávajících změn. Všem potížím se dá do jisté míry předcházet nebo je alespoň částečně redukovat a jedním z kroků vedoucích k úlevě je správný vývěr obuvi. Jak vybrat těhotenskou obuv?

1

Jaké boty nosit

Základem správné boty pro těhotnou ženu je vzorovaná podrážka, která se neklouže. Vzhledem k tomu, že pády jsou v tomto období vysoce rizikové, ověřte si vzorek především u zimní obuvi.

Boty by měly být stabilní a poskytovat noze oporu, ale zároveň ji příliš nestahovat. Většina budoucích maminek přibere a klouby a záda tak dostávají zabrat, takže se doporučuje vybrat polstrované boty, případně takové, které mají menší a širší podpatek a zakulacenou špičku. Výhodou je variabilní stahování, které se nohám přizpůsobí a ve vyšších stádiích těhotenství se dá povolit.

Ideální jsou boty z přírodního materiálu, například z kůže či textilu. Zajišťují dostatečnou prodyšnost a odvětrávání obuvi, takže nohy budou méně natékat.

2

Velikost obuvi

Při výběru velikosti nezapomeňte vzít minimálně o číslo větší obuv, protože nohy obvykle nabývají na objemu, a to hlavně těsně před porodem. Boty zkoušejte spíše večer, protože tehdy je noha po celém dni nejvíce nateklá.

3

Jakým typům obuvi se vyhnout

Boty na vyšším podpatku či úplně plochá obuv může zhoršit potíže se zády. Podpatky vůbec neposkytují nohám oporu, a navíc podporují prohloubení záklonu, kterému maminky kvůli posunutí těžiště čelí. Hrozí navíc přetěžování kloubů a další rozvolnění vazů, k němuž běžně vlivem hormonálních změn dochází.

Ani chození naboso není ideální, protože si na něj člověk musí nejprve zvyknout. A pokud si budete chtít zvyknout zrovna v těhotenství, nohy dostanou zabrat dvojnásob, mimo jiné i kvůli vyšší hmotnosti.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se módně obléct do posilovny | tipy
Jak se módně obléct do posilovny | tipy
Jak se módně obléct do posilovny | tipy. Móda do posilovny? Pořiďte si kvalitní pomocníky. Cvičit ve fitness centru se dá i naboso v bílém tílku se sp…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.