Co je potřeba

- 4 kovové komponenty v měděné barvě (zakoupíte například v obchodech s korálky)
- měděný řetízek cca 80cm (lépe mohutnější)
- měděný drát nebo několik ketlovacích nýtů (zakoupíte například v obchodech s korálky)
- ketlovací kleště
- polymerovou hmotu zlaté barvy (u nás se prodávají pod značkou: Fimo, Cernit nebo Premo

1
Obrázek není k dispozici

Do středu kovového komponentu vytvoříme z polymerové hmoty „očko“.
Hmotu dobře propracujeme, odebereme potřebné množství a vytvarujeme kuličku, kterou do středu kovového komponentu vmáčkneme. Dále hmotu prsty vytvarujeme a uhladíme přesně na střed kovového komponentu. Tímto způsobem ozdobíme všechny čtyři komponenty.

2
Obrázek není k dispozici

Z dobře propracované polymerové hmoty vytvoříme 3 korálky různé velikosti, korálek velmi dobře uválíme v dlani, aby byl hladký. Měděný drátek na jedné straně ohneme a prostrčíme opatrně korálkem, vyčnívající druhý konec ohneme stejným způsobem, jako jsme to učinili na druhé straně. Tímto nám vznikne korálek se dvěma „ušima“, za které bude dále přichycen k řetízku.

3
Obrázek není k dispozici

Komponenty s polymerovým středem i korálky s měděným drátem upečeme dle návodu na polymerové hmotě. Po vychladnutí spojíme jednotlivé díly a to tak, že kleštěmi otevřeme potřebné očko řetízku, do tohoto očka navlékneme daný komponent nebo korálek a očko opět zavřeme. Takto postupujeme, až budeme mít všechny komponenty propojené řetízkem a řetízek uzavřeme. Vzdálenosti mezi jednotlivými komponenty i jejich umístění a střídání je jen na vaší fantazii. Při spojování dáváme pozor, aby jednotlivé komponenty byly lícem (stranou s polymerovým středem) vždy na stejnou stranu.

Tipy

Aby byl náhrdelník ještě nápadnější, zkuste ho doplnit dlouhými korály v podobné délce jako je on sám. Korále ze zlatých voskovaných perel budou to pravé. Voskované perly zakoupíte v obchodě s korálky a sami si korále potřebné délky můžete navléknout.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.22222
Average: 4.2 (9 votes)