Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vyrobit velikonoční věnec z preclíků | návod

Jak si vyrobit velikonoční věnec z preclíků | návod

Jak si vyrobit velikonoční věnec z preclíků | návod. Máte rádi ozdobné věnečky? Mohou být jarní, velikonoční, zimní, vánoční a třeba i letní. Každý z nich je však celkem hlubokým zásahem do vaší peněženky. A co tak si vyrobit svůj vlastní. Tento věneček zvládnou vytvořit i malé děti.

Co je potřeba

sušenky - preclíky
tavnou pistoli
ozdoby podle příležitosti
čtvrtku
kružítko

1

Na čtvrtku si nakreslete kružítkem velkou kružnici.

2

Rozbalte krabičku s preclíky a rozložte si první vrstvu preclíků po obvodu kružnice. Čtvrtka s kružnicí je pouze pomůckou pro vytvoření dokonalého kruhu.

3

Druhou vrstvu budete vytvářet ve stylu kladení cihel při stavění zdi. To znamená, na spojnici dvou položíte jeden další preclík. Tímto způsobem vytvoříte druhou vrstvu.

4

Nejprve si to nachystejte a až pak je přilepte k sobe za pomocí tavné pistole. Slepením vám vznikne základ věnečku.

5

Ustřihněte si dostatečné množství stuhy. Použitá stuha by neměla být příliš široká, měla by se vlézt do oček preclíků. Provlékejte opatrně, střídavě nahoru a dolů. Na jedné straně pak oba konce spojte v ozdobnou mašličku.

6

Následné zdobení závisí na situaci ,ke které má být věneček určený, zda k nějakému specifickému svátku, či jako jarní, zimní nebo jiná dekorace. Za pomocí tavné pistole ozdoby nalepte na věneček podle vlastní fantazie. Variací je doopravdy mnoho a fantazii se meze nekladou.

Varování

Nezapomeňte, že věneček je přeci jen z pečiva, a tak je za prvé křehký a za druhé nevydrží věčně.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace | DIY. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, a proto jsou každý rok v jinou dobu. Slaví se první neděli po 1. jarním…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.