Přejít k hlavnímu obsahu

Jak správně vybrat klozet na WC

24. Listopad 2011

Kdo se chystá pustit se do rozsáhlejší rekonstrukce WC, stojí před otázkou, jakým typem klozetu toaletu nebo koupelnu opatřit. Je lepší klozet se skrytou nádržkou, nebo stojící kombi klozet? Proč si pořídit závěsný klozet se skrytým splachováním a na co si při výběru klozetu dávat pozor? Inspirujte se těmito 7 základními radami.

1
Levný klozet se může pěkně prodražit. Je obecně známo, že při výrobě klozetů se testuje jeho vnitřní provedení. Zatímco u kvalitních klozetů při jednom spláchnutí můžete spláchnout i část knihy, nekvalitně vyrobené klozety naopak spotřebují při spláchnutí velké množství vody. Proto při výběru sanitární techniky hleďte, zda klozet nemá deformace v keramice. Vadou výroby je, pokud odpad má místo kruhového tvar oválný. Zhlédněte na zadní straně klozetu.
2
Nové typy klozetů jsou osazené tlačítky pro dělené splachování. Větší tlačítko na šest litrů a menší na tři až čtyři litry vody. Přesvědčte se, že vybraný klozet, kromě toho, že nemá viditelné deformace, je vybaven systémem dvojího splachování, který ušetří peníze za vodu.
3
Kvalitní klozet pořídíte jen od renomovaného výrobce. Kvalitní klozet je komfortní a splňuje hygienické normy. Rozlišujeme klozety s hlubokým a plochým splachováním. U hlubokých klozetů exkrementy padají přímo do zavodněné části mísy. Druhý typ je využíván zejména v nemocničních zařízeních pro kontrolu stolice.
4
Nejčastěji se setkáme s klozety využívající otevřený splachovací kruh. Zatímco u tohoto systému volně vytéká do celé mísy, klozety opatřené uzavřeným kruhem jsou vybaveny drobnými otvory, ze kterých vodách vytéká rovnoměrně.
5
Zaměřte se na glazuru klozetu. Kvalitní glazura totiž snižuje pravděpodobnost šíření mikroorganismů. Zeptejte se prodejce na povrchovou úpravu WC.
6
V módě jsou závěsné klozety, proto jim lidé v poslední době dávají přednost před klozety stojícími. Výhodou závěsného klozetu je především v tom, že zabere méně místa a usnadňuje úklid. Sami si navíc zvolíte výšku umístění na zdi, což ocení rodiny s dětmi nebo starší lidé. Trubky i nádržky na vodu jsou ukryté ve zdi, díky čemuž je splachování tišší. Nevýhodou varianty závěsného klozetu je to, že vyžaduje náročnější rekonstrukci toalety.
7
Nakupte kvalitní klozet za rozumnou cenu. Například závěsný klozet s nádržkou Cersanit Delfi 6v1 patří aktuálně k nejžádanějším podomítkovým modelům. Součástí je třeba i duroplastové antibakteriální sedátko. Set obsahuje vše potřebné, takže zručnější kutil si jej dokáže dokonce osadit i sám. Nejlevněji na trhu nakoupíte v kamenné prodejně nebo přímo na webových stránkách na www.bydleniazahrada.cz. Podobný kvalitní model sice nabízí na trhu značka Geberit, ovšem mnohem dráž. Vyplatí se proto zhlédnout více výrobky různých značek a porovnávat.

Máte-li malou koupelnu, používejte sanitární techniku světlé barvy, která koupelnu opticky zvětší.

Autor: chorche | Zobrazit autorská práva

Foto: Neil Gould, zdroj: sxc.hu;
Foto: www.bydleniazahrada.cz

Hodnocení
Zatím žádné komentáře. Buďte první!

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Třídění odpadů se v mnoha rodinách stalo každodenním rituálem. Kontejnery na bioodpad ale v mnoha městech zatím chybí. Řešením může být ekologický drt…
Obrázek není k dispozici
Pařeniště zahrádkáři pořizují rovnou ze dvou důvodů. Prvním důvodem je urychlení růstu rostlinek z jara, tím druhým je prodloužení zahrádkářské sezóny…
Obrázek není k dispozici
Protékající záchod obvykle nezastupuje žádnou fatální závadu, ale přesto vás může stát zbytečně vyhozené peníze. Protékáním vody do klozetové mísy vám…
Obrázek není k dispozici
Máte miminko a chcete pro něj to nejlepší. Místem, kde by mělo být miminko v naprostém bezpečí, je dětská postýlka. Výrobu dětských postýlek ovlivňuje…