Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat listové těsto | recept

Jak udělat listové těsto | recept

Jak udělat listové těsto | recept. Určitě stojí za to si připravit vlastní křehké a loupavé listové těsto doma. Jak vypadá recept na listové těsto, jak si listové těsto udělat doma a jak listové těsto využít? Tady je odpověď jak na to! Pojďme si připravit listové těsto.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Dobrý den, děkuji za komentář.
Při pečení těsta potřebujeme troubu předehřátou na maximum. Pri nízké teplotě bude pečivo trvé a nízké. Po vložení trobu 8 minut neotvíráme. Časté otevírání může způsobit, že se teplota sníží a tím se zastaví nabývání těsta. Plech také vypláchneme vodou, aby se zvýšilo lístkování těsta.

Vladimíra Tabcíková (neověřeno) | Ne, 02/14/2016 - 17:53

Dobrý den,
prosím o radu.Již 50 let dělám doma listové těsto a v posledním čase se mi nedaří.Dnes jsem zrovna dělala trubičky, skoro všechny popraskaly, takže z nich zůstaly "korýtka",natáčela jsem je opravdu volně. "smažílo"se to v tuku na plechu, i když celkem pěkně vyskočily, ale jsou tvrdé.Jsem nešťastná, má to být na oslavu. Použila jsem mouku hl.Mlýn Palhanec,světlá speciál 00 extra, (jsem od Opavy).Poraďte, je to tukem nebo moukou, v poslední době se mi to stává dost často. Jako tuk používám Stelu, protože máslo bych asi špatně strouhala. Tuk totiž strouhám na jemném struhadle a rychle zpracovávám. Je to lepkem v mouce, nebo problém v tuku.Nevím si rady,napekla jsem jich již stovky, ale toto byl děs.Děkuji Vám za odpověď, jestli mi někdo poradí.
Tancíková

Vladimíra Tancíková (neověřeno) | Ne, 02/14/2016 - 17:58

Zapoměla jsem dodat, že mám recept přesně jako je Váš, který dělávala ještě moje maminka. Že není něco v pořádku jsem tušila již při zpracovávání těsta.
Děkuji Tancíková

Sendy Pavel (neověřeno) | So, 10/17/2015 - 08:15

Jak je mysleno to 3/8 vody prosim ?? Děkuji

Nepřihlášený (neověřeno) | Ne, 01/16/2011 - 13:14

Dobrý den,
výroba těsta super, ale nevíte jak přimět upečené těsto /jablečný závin), aby nesplaskl a zůstal v krásně nadýchané podobě, těsně po upečení. Děkuji za odpověď

Další zajímavé články

Jak upéct kávové košíčky | recept
Jak upéct kávové košíčky | recept
Kávové košíčky | recept. Kávové košíčky jsou skvělou kombinací hořké kávy a sladké čokolády. Kávový krém je doplněn křehkým korpusem s lehce kávovou p…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.