Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat nakládaný květák | recept

Jak udělat nakládaný květák | recept

Nakládaný květák ve sladkokyselém nálevu je pochoutka, která tak nějak tiše vymizela z regálů prodejen. To ovšem nevadí, protože naložit si květák doma není vůbec složité. A podaří-li se nám sehnat květák za dobrou cenu, není nakládání květáku ani drahé. Nabízíme návod, jak udělat nakládaný květák a další dobré recepty na osvědčené nálevy pro domácí nakládaný květák.

Diskuze k článku

Přidat komentář

poetkavlasta (neověřeno) | So, 10/31/2015 - 14:57

Já si zase připravuji sterilovaný květák pro zimn rychlou polévku.
Květk rozeberu na růžičky a povařím 1-2 min., scedím a ochladím stud. vodou. Potom dám do skleniček a zaliju čistou studenou vodou z vodovodu. Zavíčkuji a steriluji 20 min. na 80 stupňů. Nechám 24 hod. a znovu krátce přesterilizuji. Stačí15 min.
Takto upravený květák Vám vydrží i několik roků a je stále krásně bílý.

Rychlá poléka: orestuji na másle kousek na hrubo ustrouhané mrkve, přidám kostky brambor a zaleji vodou. Do ní vliji celou sklenici květáku, větší růžičky nejdříve překrojím. Ihned si připravím trochu jíšky na másle, dám do polévky,ochutím a chvilku povařím než jsou brmbory měkké. Chutná výborně a je rychle připravená.

A nebo připravím slané lívancové těstíčko do kterého dám sterilovaný květák bez nálevu a smažm lívance, Příloha: zeleninový salát..

Vždy nám chutnalo, hlavně v zimě, kdy je čerstvé zeleniny méně a je drahá.

Další zajímavé články

Jak na cuketovou čalamádu | recept
Jak na cuketovou čalamádu | recept
Cuketová čalamáda | recept. Sezóna cuket je v plném proudu a pokud jste již vyzkoušeli všechny Vaše oblíbené recepty s cuketou a stále Vám nějaké cuke…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.