Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat tvarohové ovocné knedlíky | bezlepkový recept

09. Červen 2014

Co jíst při bezlepkové dietě? Pokud držíme bezlepkovou dietu, ale přesto bychom si rádi dopřáli třeba i obyčejné tvarohové knedlíky plněné ovocem, stačí nahradit obyčejnou mouku za bezlepkovou. Pro přípravu těchto bezlepkových tvarohových ovocných knedlíků použijeme 250 g bezlepkové mouky, např. Jizerky. Jak na to? Nejprve si ze surovin uvedených ve videoreceptu uděláme těsto, ze které vytvoříme placky. Do každé placky zabalíme čerstvé ovoce, například švestky nebo jahody. Ovocné knedlíky podle receptu vaříme v mírně vroucí osolené vody. Po 10 minutách bezlepkové knedlíky vytáhneme z vody, propíchneme vidličkou a posypeme strouhaným tvarohem, poprášíme cukrem, polijeme rozpuštěným máslem a můžeme se do této dobroty směle pustit. Dobrou chuť!

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k videu

Další zajímavé články

Jak udělat bezlepkový dort | recept
Jak udělat bezlepkový dort | recept. Bezlepková dieta vyžaduje vyvarovat všech potravin obsahujících lepek, a to jak vyrobených z běžné mouky, tak obs…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.