Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat digitální fotorámeček

24. Únor 2014

Digitální fotorámečky se postupně staly hitem, který zdobí nejednu domácnost. Zatímco obyčejné fotky v rámu nás brzy začnou nudit, tak fotorámečky nám nabízí skvělé možnosti, kdy si můžeme fotografie neustále měnit, nastavovat si jejich postupné přehrávání a mnoho dalších funkcí. V obchodě si nikdy nekupujte fotorámeček jen tak, jsou mezi nimi velké rozdíly. Řiďte se kritérii správného výběru fotorámečku.

1

1.
Velikost
Jedná se o první důležité kritérium, lze si vybírat fotorámečky všech různých velikostí. Na trhu se standardně setkáte s nejčastějšími velikostmi od 3,5 do 12 palců. Velikost orientujte také podle toho, jestli budete mít fotorámeček opřený na stolku, nebo jestli ho chcete mít pověšený na stěně.

2.
Rozlišení
Vybírejte si jedině fotorámečky s HD rozlišením, cenové rozdíly oproti jiným rozlišením nejsou tak velké.

3.
Paměť
Dbejte na to, aby měl fotorámeček dostatečně velkou paměť, základem by pro vás měly být alespoň 2GB. Zároveň si zjistěte, jestli disponuje propojením přes USB a možností vložení paměťových karet. Díky paměťovým kartám si lze pak ve fotorámečku přehrávat i čerstvě nafocené snímky.

4.
Baterie
Většina fotorámečků je bez interní baterie a fungují pouze, když jsou zapojené do zdroje. Pokud si vyberete model s interní baterií, tak můžete mít fotorámeček zapnutí i bez nevzhledného kabelu. Takové fotorámečky by měly disponovat i úspornými režimy.

5.
Časování a slidy
Nastavení přehrávání fotografií musí být umožněno v různých režimech. Zjistěte si také, jestli má fotorámeček možnost časování. Je zbytečné, aby byl rámeček zapnutý, když nikdo není doma. Měl by mít nastavení pro zapnutí od kdy do kdy bude zapnutý.

6.
Podpora videí
Nevybírejte si nikdy modely, které podporují pouze jeden formát fotek, ale vybírejte si modely, které umožní přehrání všech standardních obrazových souborů a to dokonce i videí. Podporovaná by měla být i HD videa.

7.
Dálkové ovládání
Dálkový ovladač musí být součástí rámečku, zjednoduší vám ovládání.

8.
Rám
Většina fotorámečků má podobu tabletů, na trhu jsou k dispozici i fotorámečky, které disponují velkými a masivními rámy připomínajícími skutečné rámy obrazů.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat chůvičku
Vývoj dětských chůviček šel v posledních letech výrazně kupředu. Ačkoliv stále seženete i jednoduché modely, čím dál tím víc se prodávají takové,…
Jak vybrat kuchyňskou váhu
V žádné správné kuchyni nesmí chybět kuchyňská váha. Pouze s pomocí váhy můžeme správně odměřit ingredience potřebné k vytváření různých pokrmů. Stejn…
Jak vybrat vrtací kladivo | tipy
Jak vybrat vrtací kladivo | tipy. Vrtací kladiva jsou nezbytným vybavením každého kutila, každé stavební nebo elektrikářské firmy, ale také těch, kteř…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.