Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat a koupit ojeté auto | rady

Jak vybrat a koupit ojeté auto | rady

Jak vybrat a koupit ojeté auto | rady. Koupě automobilu je důležité rozhodnutí, které vyžaduje spoustu rozvahy a přemýšlení. Koupě nového automobilu není tak náročná a složitá jakou koupě automobilu ojetého. Přeci jen, záruka daná výrobcem ve vás vyvolává určitý pocit jistoty, že řešení případných problémů spadá na jeho bedra. U ojetých vozů tomu tak není, proto je důležité, abyste si při koupi ojetého automobilu dávali větší pozor. Na co? To vám poradí následující řádky.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Zdravím, vybírám si na dojíždění do práce nějaké levné auto a jako hlavní kritérium beru motor. Ptal jsem se známých, jaké jsou podle nich nejlepší benzínové motory a byl mi doporučován hlavně oktávkový 1.8 TSI Green tec. Máte s ním někdo konkrétní zkušenosti ? Díky moc

fero fenič (neověřeno) | Út, 09/21/2010 - 15:46

Pokud jste našli vhodné auto, ověřte si prodejce, který auto prodává. Základní monitoring na internetu není nikdy na škodu. Můžete se dozvědět celou řadu důležitých informací, které mohou být pro koupi automobilu zásadní.
To je ten nejdůležitější bod. Člověk by měl postupovat přesně obráceně, než když kupuje nový auto. Tam si nejdřív vybere typ a pak jde k prodejci. U ojetiny je lepší nejdřív zvolit prodejce a z jeho nabídky teprve vybírat konkrétní auto.

Nepřihlášený (neověřeno) | Út, 09/21/2010 - 21:48

U všech ojetin se musí počítat s preventivní výměnou mnoha dílů. Zjistěte si kolik stojí běžné spotřební díly na daný typ auta.
Příklad: I když prodejce tvrdí, že např. rozvody jsou dělané, a nepředloží jasný doklad, vyplatí se je udělat znovu, poškození motoru při přetržení řemenu je drahé.
Stejně tak se musí počítat s výměnou tlumičů, brzdových destiček, někdy i kotoučů, silentbloků, čepů, samozřejmě výměnou oleje, filtrů.
Prodejce nikdy neřekne vše a každý většinou prodává auto až už předpokládá vyšší investice do údržby. Pokud tedy máte alespoň kolem 200000 našetřeno, nedoporučuji koupi ojetiny. Vždy je lepší nové auto, i kdyby to měl být Spark nebo Sandero, nové auto se zárukou je vždy lepší než ojetina vyšší třídy.

zaAmena (neověřeno) | Út, 11/13/2012 - 13:13

Dobrá rada je k nezaplacení. Návod je super.

nataly (neověřeno) | Pá, 03/14/2014 - 12:50

Je důležitý rok výroby auta? a proč?

lenka18 (neověřeno) | Čt, 11/06/2014 - 11:49

My jsme koupili náš Ford Escort před léty přes http://autobazar.hyperinzerce.cz/ a byli jsme s ním moc spokojeni, perfektně sloužil. Teď zvažujeme nákup dalšího a asi opět přes tento bazar – je tam velká spousta nabídek.

PH15 (neověřeno) | Čt, 01/03/2019 - 23:15

Díky za dobré rady.

Kryštof (neověřeno) | Ne, 02/17/2019 - 20:24

Já jsem se při koupi auta hodně spálil. Kupoval jsem si auto poprvé, tak jsem se nechal oblbnout a když jsem ho přivezl domů, tak mi známý řekl, co všechno tam budu muset nechat opravit a kolik mě to bude ještě stát. Naštěstí to nebylo tak hrozné, protože jsem si koupil autodíly v ČB z https://voton.cz/ , kde je měly za rozumnou cenu.

Petr Hlávka (neověřeno) | So, 06/08/2019 - 21:48

Já si myslím, že dobré rady. Osobně jsem ale toho názoru, že u ojetého auta je dost dobré zohlednit i to, kolik například v budoucnu budou stát náhradní díly a případné opravy, protože těm se u ojetého auta prostě nevyhnete. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Lukáš Hanáček (neověřeno) | Čt, 07/18/2019 - 21:24

No, já třeba už dlouho sním o nějakém sporťáku. Ideálně kabrioletu. Co jsem se ale tak díval po bazarech, tak najít takové auto za dobrou cenu a hlavně v dobrém stavu není zrovna jednoduché. Doufám ale, že se mi to někdy povede. Teď nedávno jsem třeba měl možnost se v jednom kabrioletu projet (měl jsem ho půjčený) a to mě jen utvrdilo v tom, že takové auto do budoucna chci.

DALIBOR888 (neověřeno) | Po, 08/26/2019 - 22:58

Já jsem si nedávno jel pro moje nové auto až do Německa, němci se totiž o auta chovají daleko lépe, takže to na stavu jejich vozů jde opravdu vidět. Ojetiny jsou tam navíc o dost levnější, protože většina lidí kupuje rovnou nové auto. Jedinou investicí, kterou jsem potom na autě udělal, byly nové letní pneumatiky, které jsem však naštěstí koupil dost výhodně.

Další zajímavé články

Jak reklamovat ojeté auto | rady
Jak reklamovat ojeté auto | rady
Jak reklamovat ojeté auto | rady. Nová auta jsou drahá a rychle ztrácejí na hodnotě. Proto se mnoho lidí uchyluje k nákupu ojetých aut. V autobazarech…
Jak nakupovat v autobazaru | rady
Jak nakupovat v autobazaru | rady
Jak nakupovat v autobazaru | rady. Mít automobil už dnes není jen otázkou společenské prestiže, často je vůz nezbytný pro váš osobní i pracovní život.…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.