Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat kulmu na vlasy

26. Listopad 2019

Kulma umožňuje rychlé a jednoduché vytvoření vln a společně se žehličkou na vlasy je ženami hojně využívána. Pokud přemýšlíte o koupi kulmy, pak věřte, že existuje více typů a materiálů a každý se hodí na trochu jiné úpravy.

1

Typ kulmy

Zatímco kónická kulma vytváří přirozenější vlny, ale práce s ní je složitější, u klešťového typu je situace opačná.

Finančně náročnější automatická kulma pak nabízí rychlé a pohodlné natočení, které vypadá přirozeně.

2

Materiál kulmy

I na materiálu, ze kterého je hlavice vyrobena, záleží. Pokud sáhnete po keramické kulmě, pak máte velkou pravděpodobnost, že budete spokojeni. Tento typ se totiž hodí pro všechny typy vlasů a zároveň pro začátečníky, kteří by si jinak nebyli jisti, jaký povrch by jim vyhovoval.

Titan je velmi tvrdý a trvanlivý materiál, vyberete-li si kulmu z něj, pak počítejte, že Vám přístroj vydrží dlouho. Zároveň se hodí pro opravdu husté vlasy.

Nejčastěji jsou však kulmy vybaveny turmalínovým neboli ionizačním povrchem, který udržuje vlasy stále hladké. Jak? Za normálních okolností při úpravě vlasů vznikají kationty, což způsobuje „poletování“ vlasů. Ionizační povrch dodává vlasům záporný náboj a hydratuje je, takže se nechtěnému efektu „poletování“ vlasů předchází. Proto se hodí zejména na jemné a poškozené vlasy.

3

Teplota

Dalším důležitým faktorem je teplota zahřátí.

U jemných vlasů bohatě postačí, když se bude kulma umět rozehřát na zhruba 120 až 140 stupňů. Normální snesou o něco více a na husté budete potřebovat výkonnější přístroj, který se rozpálí na více než 200 stupňů.

4

Funkce navíc

Praktickou funkcí je automatické vypínání, které způsobí, že se kulma po určité době sama vypne, obvykle po pár desítkách minut.

Další „vychytávkou“ je izolovaná špička, která umožní dotknout se kulmy a nespálit se. Bývá někdy součástí těch přístrojů, které nejsou na konci zakončeny kleštěmi.

Kdo chce o něco sofistikovanější přístroj, může si pořídit kulmu s různými nástavci. Ty pak nahradí žehličku na vlasy, fén a kartáče. Využijete je tehdy, pokud si plánujete vlasy upravovat několikrát týdně.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak předcházet lámavosti nehtů | rady
Jak předcházet lámavosti nehtů | rady. Lámání nehtů je zpravidla jen kosmetická záležitost, ale pro ženy často nepříjemná. Jak tomuto problému předchá…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.