Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat vestavěné skříně

Jak vybrat vestavěné skříně

Jak vybrat vestavěné skříně | rady a tipy. Znáte to. Věcí v domácnosti neustále přibývá a jen málokteré chceme mít pořád na očích. Navíc, čím méně místa v bytě máme, tím hůř se vše uskladňuje. Dobrým řešením mohou být vestavěné skříně. Věci jsou po ruce, ale nehyzdí interiér. A právě o to jde. V následujícím článku vám poradíme, jak vybrat vhodnou vestavěnou skříň.

Co je potřeba

  • Vědět, čemu skříně budou sloužit
  • Přesné rozměry místnosti
  • Plán místnosti
  • Peníze
1

Pokud si chceme vybrat vestavěné skříně, měli bychom se v první řadě zamyslet nad tím, co do nich budeme ukládat a podle toho se také rozhodnout, jaký typ pořídit. Dnes tyto skříně nejenom šetří místo, ale lze je povýšit na zajímavý designový doplněk. Hodí se jak do ložnice, tak i do pracovny. Ideální jsou v šatně, prakticky nepostradatelné v hale nebo předsíni. Velkou výhodou je, že dnes už je výrobci nabízejí na míru.

2

Vestavěné skříně udělají dobrou službu i jako podpůrný stavební prvek. Klasický příklad: vaše děti rostou a než se nadějete, potřebují více soukromí. Jediné řešení, které se nabízí, je přepažit velký dětský pokoj a získat dvě menší místnosti. První, co vás možná napadne, je postavit příčku. Než si ale do bytu pozvete řemeslníky, zamyslete se nad tím, jestli by nestačilo pořídit vestavěné skříně. Zedníci nadělají nepořádek, jejich práce vyjde dráž a hlavně – co s příčkou, až děti vylétnou z hnízda? Nechat ji nebo zbourat? To jsou zbytečné starosti. Skříně se lépe odstraní a můžete je prodat se slevou.

3

Dveře vestavěných skříní mohou být dřevěné, dýhované, vyrobené z lamina. Hodí se i různé typy žaluzií nebo výplet z přírodních materiálů. Do módy přichází i pedig. Dveře bývají často různě zdobené, nejčastěji je to sklo nebo zrcadlo. Při výběru vybírejte kvalitní materiál a takový design, který se do vašeho bytu či domu hodí. Než se pro koupi rozhodnete, přečtěte si na webu recenze, bývají zajímavé a užitečné.

4

Vnitřek skříní bývá hodně variabilní. Jiné uspořádání má skříň na oblečení, jinak vypadá ta, kam schováme dětské hračky, potřeby na šití a žehlení a další drobnosti. Lepší představu získáte, když při prodeji nebo zakázkové výrobě řeknete, co od skříní očekáváte. S bytovým architektem pak můžete vypracovat detailní podobu vaší sestavy.

Nepostradatelné jsou nejenom skříňové police, ale i zásuvky a u šatních skříní i drátěné koše. Vestavěné skříně šetří místo a vytvářejí z bytu útulný domov, kde se snadno udržuje pořádek.

Tipy

  • I u vestavěných skříní lze mít standardní dveře otvírací. Možná je ale škoda připravit se zbytečně o místo. Určitým kompromisem mezi klasickými a posuvnými dveřmi jsou dveře skládací.
  • Při výběru nezapomeňte ani na takové praktické maličkosti, jako je držáček na kravaty nebo kalhotovník.
  • Jestliže máte ve skříni pomůcky určené k úklidu, tak skvělou vychytávkou je držák na násadu od smetáku nebo na hadici od vysavače.
  • Pokud si pořídíte oboustranné skříně, úložný prostor se zdvojnásobí, což je nezanedbatelná výhoda.

Varování

Více než kdy jindy v tomto případě platí – dvakrát měř, jednou řež. Pořízení kvalitních skříní není zrovna levná záležitost, a proto bychom si měli být jisti tím, jaké mají mít rozměry.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vybrat futon
Jak si vybrat futon
Futon je tenká, ručně vyráběná matrace z přírodních materiálů, mimořádně skladná, pohodlná a variabilní. V Japonsku má dlouholetou tradici, a i když s…
Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady
Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady
Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady. Na našem trhu je pestrá nabídka madel i závěsů. Záleží především na typu dveří a obložkových zárubní a pocho…
Jak vybírat střešní okna | rady
Jak vybírat střešní okna | rady
Jak vybírat střešní okna | rady. Střešní okna jsou moderními doplňky, které by měly být součástí všech staveb, kde je požadavkem správné prosvětlení p…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.