Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat odsávačku mateřského mléka

Jak vybrat odsávačku mateřského mléka

Odsávačka mateřského mléka může být praktickým pomocníkem při kojení, ale neuvážený výběr Vám odsávání pěkně zkomplikuje. Ne nadarmo se říká, že odsávačku by měla maminka kupovat až po porodu, protože jedině tak sežene opravdu tu, která jí bude vyhovovat.

Zohlednit by se totiž měl například účel používání a také míra laktace, což lze předem jen těžko odhadnout.

1

Mechanické vs. elektrické odsávačky

To, zda koupíte mechanickou, nebo elektrickou, by se mělo odvíjet hlavně od toho, jak přesně odsávačku plánujete využívat.

Maminkám, které kojí pravidelně a pouze sem tam potřebují ulevit nalitým prsům, se doporučuje mechanický typ. Vybrat si můžete z balónkových, pístových nebo pákových, přičemž poslední typ se nejvíce blíží elektrické verzi.

Jakmile je ale mléka výrazný nadbytek či například dítě z prsu nesaje a maminka tak musí odsávat všechno mléko, pak by mechanická odsávačka nestačila. V takovém případě je vhodnější pořídit si elektrickou odsávačku, buď mini, nebo profesionální, jinak byste se zbytečně nadřely. Vzhledem k tomu, že pracuje efektivněji, zaplatíte za ni více.

S profesionální odsávačkou se můžete setkat například i v nemocnici, kde si ji lze půjčit.

2

Jednofázové vs. dvoufázové

Jednofázové odsávačky fungují na jednoduchém principu, který je zajišťován pomocí vakua, což se dá u většiny typů regulovat. Jedná se o jemný způsob odsávání, který funguje tehdy, pokud žena normálně kojí.

Na rozběhnutí laktace se lépe hodí dvoufázová odsávačka simulující sání miminka. Dvoufázová odsávačka střídá dvě fáze, stimulační a odsávací, což zajišťuje stimulaci prsou a tím pádem i nástup laktace.

3

Duální odsávačky

Pokud chcete odsávat z obou prsů najednou a ulevit si tak, nebo máte například dvojčata, pak zvažte duální odsávačku. Patří pochopitelně mezi dražší modely, takže počítejte s řádově tisíci.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak postupovat při celulitidě | rady
Jak postupovat při celulitidě | rady
Jak postupovat při celulitidě | rady. Žádné ženě asi není třeba vysvětlovat, co to celulitida nebo chcete-li „pomerančová kůže“ je, protože tento este…
Jak uspat kojence | rady a tipy
Jak uspat kojence | rady a tipy
Jak uspat kojence | rady a tipy. První dny po návratu domů z porodnice nebývají jednoduché. Novorozenci chybí pravidelný denní režim a budí se v noci…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.