Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyhledávat s Googlem | rady

19. Březen 2021

Jak vyhledávat s Googlem | rady. Nejoblíbenější vyhledávač google používají denně miliony lidí po celém světě. Mnoho z nich, ale nemá potuchy o rozšířených možnostech vyhledávání. My si nyní ukážeme, jak s googlem najít cokoliv si zamanete.

1

Ze všeho nejdříve přepněte na rozšířené vyhledávání, které vám ony netušené možnosti nabídne. Nastavte si počet zobrazených výsledků na 100, abyste nemuseli pořád stránkovat. První čtyři kolonky nám nabídnou vyhledávání se všemi slovy, s přesnou frází, s alespoň jedním ze slov a neobsahující slova. Všimněte si, že pokud do nich něco zadáte, tak ve vyhledávacím okénku se objeví speciální znaky. Ano, s googlem můžete používat i zkratky. Pokud před slovo napíšete pomlčku, tak to znamená, vyhledávání neobsahující slova.. pokud dáte slova mezi uvozovky, tak to znamená s přesnou frází. Díky tomu nemusíte pořád přepínat na rozšířené vyhledávání. V dalším odstavci funkcí vyhledávače si můžeme opět vyhrát. Můžeme si nastavit jazyk stránky, doména, podle data. Google nabízí opravdu mnoho vychytávek při vyhledávání.

2

Google, ale nenabízí jen vyhledávání webů. Můžete si nastavit např. vyhledávání obrázků, které má také své rozšířené vyhledávání. Můžete použít filtr dle filence publikování, dle formátu, velikosti nebo typ obrázku (obličej, kresby, …). Výčet funkcí ale nekončí, vyzkoušejte si vyhledávání v mapách, ve zprávách atd.

3

Velmi mocný nástroj se nachází pod odkazem Jazykové nástroje. S pomocí této funkce můžete vyhledávat anglické stránky a google vám je všechny přeloží. Pro jazykově nenadané jedince to musí být opravdová bomba.

Autor: maoric
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak odstranit zápach ze psí tlamy
Pes je nejbližší přítel člověka, jak praví známé pořekadlo. Ale i sebelepší přítel přestává být kamarádem, pokud se mu dere nepříjemný zápach z jeho ú…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.