Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyměnit vypínač osvětlení

Vypínače osvětlení v bytech jsou v podstatě dva, na jeden či dva obvody, odborně se říká jedno či dvoupólový. Při jedno obvodovém jde o jedno zapnutí žárovky nebo jiného zdroje světla, u dvou obvodového i to, že je svítidlo více žárovkové a je rozděleno ta, že může svítit jedna či druhé polovina nebo obě současně.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Tomáš Trkal (neověřeno) | Ne, 03/31/2019 - 09:08

Právě to s tou prasklou pružinkou ve vypínači se mi před pár dny stalo v obýváku. Všude v bytě mám ještě takové ty staré šedé vypínače, které najdete ve spoustě panelákových bytů. Vidím to tak, že se asi pustím do výměny všech, co v bytě mám, protože kdo ví jak dlouho ještě vydrží. Společně s nimi bych si mohl koupit i nová modernější bytová svítidla, protože ta, co mám doma by si už výměnu také zasloužila.

Radek Ekrt (neověřeno) | Út, 04/23/2019 - 01:38

Od té doby, co jsem si domů pořídil chytré osvětlení od Philipsu (mám na mysli ten jejich Hue systém) tak už klasické vypínače prakticky nepoužívám a osvětlení v celém domě ovládam hezky jednoduše přes telefon. Třeba v ložnici je to velmi praktické, protože když chce člověk zhasnout světlo, tak alespoň nemusí vstávat z postele. :-)

Další zajímavé články

Jak a proč si koupit dodávku z bazaru?
Potřebujete větší auto pro převážení věcí? Potom může být dobrou volbou právě dodávka. A protože pořizovací cena nové dodávky není příliš nízká, je vh…
Jak ukončit své povinné ručení?
Zjistili jste, že i na povinném ručení můžete ušetřit a rádi byste přešli k jiné pojišťovně? A nejlépe co nejjednodušeji? Prozradíme vám, jak postupov…