Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyplnit formulář pro sčítání lidu přes internet | návod

Jak vyplnit formulář pro sčítání lidu přes internet | návod. Sčítání lidu pro rok 2021 přichází se zásadní novinkou. Občané vyplní formulář pro sčítání lidu z pohodlí svého domova nebo kanceláře přes internet. Odpadne tak nutnost dohodnout se na osobním předání vyplněného formuláře nebo nutnost navštívit poštu.

Znovu po deseti letech čeká Českou republiku sčítání lidu, domů a bytů. Už v roce 2011 existovala možnost vyplnit sčítací formulář elektronicky, nyní je online sčítání kladena ještě větší pozornost s cílem z něj vytvořit primární možnost. Jak se tedy sečíst online?

Diskuze k článku

Přidat komentář

Jako nezaměstnaní se označí všechny osoby 15leté a starší, které v rozhodný okamžik sčítání jsou bez práce, hledají aktivně práci a jsou připraveny k okamžitému nástupu do práce.
Ekonomicky neaktivní jsou všechny osoby, které v rozhodný okamžik sčítání nebyly zaměstnány ani nesplňují podmínky pro zařazení mezi nezaměstnané.

Odpověď na svou otázku naleznete v publikovaním návodu. Děkuji za pochopení.

dobry den chtěl bych vyplnit sčitani lidu elektronicky a nemohu najit formulaře.Děkuji

Odpověď na svou otázku naleznete v publikovaním návodu. Děkuji za pochopení.

Anno, sčítací obvod - pokud není na listinném formuláři vyplněno, zapište číslo 0.

Dobrý den, Milane,

jak je uvedeno v článku, elekronicky lze formuláře vyplnit až oo rodzhodném okamžiku, tedy po 25. březnu 2011.

Pane, Hanigere, na tištěných sčítacích formulářích v pravém dolním rohu naleznete unikátní přístupové kódy; jsou to evidenční kód - číslo vytištěné pod čárovým kódem, a potvrzovací kód - číslo vytištěné svisle vlevo od čárového kódu.

Zuzano, pokud Vás komisař nenavštívil do rozhodného okamžiku (25. března), vyčkejte. Komisaři mají ze zákona povinnost pokusit se doručit Vám formuláře ještě 10 dní po rozhodném okamžiku.
Pokud se Vás komisař pokusil už podruhé navštívit, ale nezastihl Vás, máte ve schránce lísteček s adresou sběrného místa, kam si pro formuláře zajdete. Není kam spěchat, formuláře je možné odevzdat až do 14. dubna.
Pokud už je deset dní od rozhodného okamžiku, tedy 5. dubna, a sčítací komisař Vás ještě nenavštívil a ve schránce nemáte lísteček s adresou sběrného místa, kam si máte jít vyzvednout formuláře, navštivte jakékoli sběrné místo (jejich seznam je na www.scitani.cz), obecní úřad nebo pracoviště ČSÚ, kde Vám formuláře vydají.

Dobrý den, Radku,

sčítacích komisařů bylo zaměstnáno kvůli úsporám mnohem méně než před 10 lety, a tak mají potíže včas obejít všechny domácnosti. Zavolejte na infolinku zdarma 800 87 97 02 a problém ohlaste. Operátorka Vám pošle sčítacího komisaře v jiný termín.

Dobrý den,

kdo dlouhodobě pobývá v zahraničí, nemusí se sčítání lidu účastnit. Každopádně pro sčítání lidu 2011 není podstatné trvalé bydliště, ale místo, kde osoba pobývá.

Adobr čtenář jsem pivo nainstalovala nemohu naklikat formuláře

Vlasta Walková (neověřeno) | Út, 03/29/2011 - 17:01

In reply to by magdalena cundakova (neověřeno)

Kde najdu formuláře pro sčítání obyvatel a bytů pro rok 2001?
Děkuji.

Dobrý den, Mileno,

stačí více pozornosti a všimnete si, že na otázky, jak podepsat elektronický formulář, bylo odpovězeno. K vyplnění formuláře online potřebujete pouze počítač, přístup k internetu a Adobe Reder. Nic víc.

Ježek Miroslav (neověřeno) | Út, 03/29/2011 - 17:33

In reply to by Nečas Zdeněk (neověřeno)

Chci vyplnit formulář,kde ho najdu?

Dobrý den, Gábi,

domnívám se, že v případě, kdy bude Váš manžel vyplňovat formulář online, nebude tato varianta přípustná. Formulář ho nepustí na další položky. Připojuji rovněž vyjádření z oficiální stránky Sčítání lidu, domů a bytů 2011 na Facebooku, kde se zabývali podobným problémem.

Pro zpracování dat je nutné pracovat s takovým identifikátorem, aby bylo možné jednoznačně identifikovat danou osobu. Tím je v České republice již před mnoha lety zákonem stanovené rodné číslo a s tím tedy musí ČSÚ pracovat. Použití osobního identifikátoru - rodného čísla - podstatným způsobem ovlivňuje úplnost sčítání a kvalitu dat. Pokud jde o bezvýznamový identifikátor, jeho použití není možné. Žádný obecně známý bezvýznamový identifikátor totiž není zaveden. Rodné číslo slouží zejména v etapě zpracování dat ke kontrole úplnosti sčítání a vyloučení duplicitně sečtených osob. Lze předpokládat, že téměř jeden milión lidí může být sečten duplicitně (nepřítomní v místě bydliště vyplní formulář ještě v místě skutečného pobytu v den sčítání). Je nutné tyto duplicitní záznamy porovnat a sjednotit do jednoho záznamu. To je naprosto nejrychlejší a nejjednodušší porovnáním rodných čísel. Jednoznačná identifikace osoby pomocí rodného čísla umožní realizovat hlavní inovační prvek sčítání v roce 2011, tj. přebírání některých údajů z ISEO (Informační systém evidence obyvatel) za konkrétní osoby. Některé údaje tak není třeba zjišťovat na formulářích. Rovněž v případech, kdy se podaří ztotožnit sčítanou osobu s příslušným záznamem z ISEO pomocí rodného čísla, mohou být některé chybějící údaje na formulářích z ISEO doplněny.

Dobrý den,nedostal jsem sčítací formulář a zajímá mě jak se k němu dostat???Slyšel jsem že jsou za to nějaké pokuty???Mohl bych poprosit o blyžší informace???Děkuji za odpověd Kaucký

jsem pracovne ve veke brytany uk a porabuji v cizine
potrebujem se zaevidovat ja i moje mazelka pres datovou schranku

Dobrý den, pane Vojtěchu, pokud jste od sčítacího komisaře neobdržel do schránky ani žádnou informaci, že se staví později, pak si formulář můžete vyzvednout na sběrném místě, což je větší pošta ve Vašem okolí.

mám prohlížeč adobe acrobat reader 10 ale nemohu se dostat dálpotřebuji podrobnější návod

Dobrý den, Karle,

tyto údaje najdou využití při úvahách o změnách v dopravní obslužnosti obcí a v koncepcích vytváření pracovních příležitostí v obcích. Údaje budou navíc doplněny i o použitý dopravní prostředek (hromadná doprava, osobní automobil).

prosím kde najdu formuláře na vyplnění elektronicky děkuji

Proč se vztekat? Kdybyste si přečetl alespoň základní informace, věděl byste, že formulář elektronicky lze vyplnit na www.scitani.cz.

Mezi zaměstnané se zařadí všechny osoby 15leté a starší, které v rozhodný okamžik sčítání jsou v placeném zaměstnání jako „zaměstnanci", patří mezi „sebezaměstnané" (zaměstnavatelé, samostatně činní) nebo pomáhající členy rodiny. Není přitom rozhodující délka jejich pracovního úvazku, ani jestli jejich pracovní aktivita má charakter trvalý, dočasný, sezónní nebo příležitostný.

Ostatní s vlastním zdrojem obživy uvedou osoby, které žijí z jiných finančních zdrojů než je příjem ze zaměstnání nebo důchod (např. z úspor, z výnosu majetku, dividend, sociálních příspěvků apod.) Patří sem i ženy a muži na rodičovské dovolené, jestliže pobírají rodičovský příspěvek.

Nám ho, Olgo, neposíláte, ale Českému statistickému úřadu. Jestliže jste sčítací list neobdržela, vyzvednout si jej můžete na větší poště ve Vašem okolí.

Dobrý den, chtěla jsem vyplnit sčítání lidu elektronicky a nemohu najít formuláře. Děkuji

Jak mám podepsat vyplněný formulář elektronicky,když nemám elektronický podpis.
Děkuji

Dobrý den,

pro sčítání lidu není podtstané, kde máte trvalé bydliště. Vplňte jen jeden formulář a uveďte údaj, kde skutečně bydlíte.

Vyplňujete-li formulář přes internet, kontrola je možná před odesláním. Poté Vám dorazí potvrzení, že jste formulář odeslala.

irena miculkova (neověřeno) | St, 04/06/2011 - 08:04

In reply to by gustav (neověřeno)

na jakou adresu zaslat vyplněný formulář ?

Neznama chyba ..........
Vcera jsem odeslal 3 formulare pres internet, potvrzeni jsem obdrzel ihned pote. Dnes pri odeslani zbyvajicich formularu rodiny se ukazuje: „Během procesu odeslání se vyskytla chyba. Neznámá chyba.“. Na infolince mi doporucili, abych napsal mail. Formular pri kontrole pred odeslanim O.K. Infolinka overila, ze formular byl stazen, ale data se zpet neodeslala. Co se zmenilo, ze vcera to slo naprosto hladce a dnes ne?

Další zajímavé články

Jak zrušit pevnou linku | postup
Jak zrušit pevnou linku | postup. Pevná linka v dnešní době mobilních telefonů již není příliš využívána pro telefonickou komunikaci, ale mnoho lidí j…
Jak vyrobit domácí hnojivo na růže
Přírodní hnojivo, které si navíc vyrobíte za pár korun doma nebo dokonce k jeho výrobě využijete zbytky z kuchyně, je určitě to nejlepší, co…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.