1
Obrázek není k dispozici

Sůl

Jednou z možností, jak se zbavit slimáků, je posolit místa, kam nejraději chodí. To poznáte snadno podle toho, kde jsou vaše rostliny zničené nebo sežrané. Na takové místo dejte igelit a posolte ho. Ideální je takhle zajistit hranice mezi záhonem a travnatou plochou zahrady. Odtud slimáci nejčastěji útočí. Pokud se vypraví na vaši zahrádku přes posolený igelit, čeká je jasná smrt. Ráno je najdete na igelitu rozleptané. Výhodou je, že je zabijete. Nevýhodou bohužel zůstává, že se může nedopatřením (např. větrem nebo slimáky samotnými) sůl dostat i na záhony, kde by mohla poškodit rostliny.

2
Obrázek není k dispozici

Speciální přípravky

Jedním z přípravků, který na slimáky běžně koupíte v drogerii nebo zahrádkářských potřebách, je Vanish. Je to velmi drahý přípravek, v čemž tkví jeho hlavní nevýhoda, protože ho spotřebujete velmi rychle. Jsou to jakési granule, které opět rozložíte na strategická místa na igelit nebo misku. Výhodou je, že přilákají slimáky chemickými látkami, které obsahují, takže je slimáci nemohou minout. Slimáky poté usmrtí, zatímco půdu nepoškodí. I když je to velmi dobře vypadající přípravek, je finančně nákladný (slimáků je velké množství) a jako s každým chemickým přípravkem by se nemělo jeho užití na zahrádce přehánět.

3

Ruční sběr

Nejjistější, ale zároveň nejméně příjemnou možností, jak slimáky zlikvidovat, je ruční sběr. Dokonce i zahrádkářské encyklopedie doporučují tuto možnost jako nejlepší. Protože se slimáci stravují převážně v noci, je dobré vyrazit na „lov slimáků“ za tmy s baterkou. Slimáky napichujete na nějaký drátek nebo klacek a umísťujete do nádoby nebo kbelíku, který potom budete moci uzavřít. Po lovu slimáky posolíte a nádobu uzavřete. Do rána budou mrtví.

Varování

Špatnou zprávou pro zahrádkáře je, že neexistuje prostředek, který by slimáky plašil, aby do zahrádky vůbec nevstupovaly. Bohužel existují jen prostředky na to, jak je následně zabít.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.875
Average: 4.9 (8 votes)