Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zachránit tonoucího

Každoročně se u nás utopí několik desítek lidí. Věděli byste si rady, kdyby tonul někdo ve vaší blízkosti? Jak takovému člověku pomoci a neohrozit přitom svůj život? Podívejte se na několik užitečných rad a postupů. Krátký komentovaný dokument z cyklu Štěstí přeje připraveným.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Miroslav Vacek (neověřeno) | Pá, 11/14/2014 - 08:30

Moc dobrá informace. Kdo neumí pořádně plavat, ať raději nezkouší jiného zachránit a zavolá o pomoc. Doplním, pokud zachraňující nemá v blízkosti větev, kruh, prkno atd a je fyzicky dostatečně zdatný, pak k tonoucímu připlaveme ze zadu (zavoláme na nšj, že mu jdeme pomoci), ponoříme se asi 2 m od něj, pažema ho uchopíme ze zadu za pas a vytlačíme nataženýma pažema nad vodu, až se tonoucí nadechne a částečně uklidní, (20-30 sec.)lze se vynořit a zezadu ho uchopit za bradu, zakřičet na tonoucího, že mu chcete pomoct a ať kope nohama jako při kraulu, ruce má podél těla a plaváním na zádech (tonoucí taktéž na zádech) dopravit ho na břeh. Je dobré být hlasově se zachraňovaným v kontaktu!

Další zajímavé články

Jak správně kousat potravu
Jídlo pijte, tekutiny kousejte. Tak zní zlaté pravidlo zpracování potravy v ústech. Správné kousání totiž nastartuje trávicí proces, připraví žaludek…
Jak uvázat mašli do vlasů | rady
Jak uvázat mašli do vlasů | rady. Jenom málokterá žena či dívka chce vypadat stále stejně. Tak proč se neozvláštnit. Přitom není nutné investovat velk…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.