Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zhubnout pomocí léků

Při odhodlání zhubnout hledáme různé prostředky, které nám mají pomoct při dosažení takového cíle. Některé jsou účinné, jiné nikoliv. Často pak přicházejí dotazy, zda existuje nějaká zázračná pilulka, po které hubneme snadno. Odpověď je jednoduchá. Žádná taková není. Přesto lze v lékárně koupit léky, které nám v boji proti nadváze mohou pomoci, vaši nadváhu samy o sobě neřeší. Obvykle slouží k tomu, abychom dokázali dodržovat stanovenou dietu. Seznámit se s jejich vedlejšími účinky je nezbytnost, kterou nelze obejít.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Adriana Dosedělová | So, 01/29/2011 - 16:00

Tento článek je ve stylu, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Dozví se tu normální člověk něco, co není? Kde jsou fakta?
Na trhu jsou efektivní a účinné tabletky, ale jsou to "berličky", protože člověk, který nebude dodržovat životosprávu a nebude to v jeho hlavě uspořádané sice zhubne, ale sotva odloží krabičku nabere zpět a to pořádně.
V lékárně jsou dostupné obvykle přípravky jako doplňky potravy.. jedná se obvykle o preparáty s biologickou složkou, která pomáhá nastartovat tělo ...tedy karnitin ( tam musíte ale hoooodně sportovat, zaručí rychlejší úbytek), lecithin, coffein, C.L.A., chrom ( proti chuti na sladké). Jsou to výpomocné léky, kdy člověk už na sobě musí nějak pracovat. Což je problém jelikož to obvykle je jinak. Ve své podstatě jde však o zdraví neškodné záležitosti.
Ali, první preparát, který je povolený a bez receptu, je to však víc než osminásobně naředěno, tudíž...asi tak..Nicméně je to jako u tablet proti alkoholismu :-).. sníš něco tučného, sotva doběhneš na wc...
takže I.P. Pavlov a jeho reflex by v tělu měly záhy vyvolat takové podvědomé zděšení, že si člověk dá raději pozor. Otázkou je jestli tento trvalý děs je to pravé ořechové. Hm závislost jako závislost, že? Zde ale už jsou kontraindikace a dovolit si jej mohou pouze jinak zdraví, tedy kromě obezity. A rozhodně nepatří do ruky na shození dvou tří kil po vánocích.
Ty pravé a skutečné a jo účinné léky a ony doopravdy existují dostanete pouze u lékaře. Jsou totiž pouze na předpis. Na jejich předepsání musíte splňovat přísná kritéria. BMI min 30, dále byste měl prokázat snahu a alespoň pět kilo zhubnout sám dříve, než o ně zažádáte. Dále se doporučuje zároveň absolvovat psychoterapii, jedním z důvodu je totiž psychický stav a ostatně hubnutí je hlavně o vašem životním stylu. Také musíte být zdravý, absolutní kontraindikací jsou onemocnění štítné žlázy, srdce a ještě i některá další onemocnění. Lékař by měl provést krevní odběr a bedlivě sledovat, jak váš zdravotní stav, tak efekt, tak krev. Léky můžete brát v kuse cca 6 měsíců, pak se doporučuje pauza. Následně můžete tuto kůru absolvovat ještě jednou. Nicméně na nastartování by to mělo stačit. Pomáhá lidem, kteří mají nad 30 BMi, rychleji zhubnout to nejtěžší. Zda jsou pro někoho dobré by měl usoudit odborník. V žádném případě by neměly být bezhlavě žádány, protože po vysazení a při nenapraveném stylu života jdou kila okamžitě zpět nahoru.

Další zajímavé články

Jak vybrat krabičkovou dietu | rady
Jak vybrat krabičkovou dietu | rady. Hodně lidí si dává novoroční předsevzetí, mezi která nejčastěji patří hubnutí. Nejrůznější zaručené diety většino…
Obrázek není k dispozici
Jak se při hubnutí vyhnout jojo efektu
Podle výzkumu na Baylor College 75 až 90 % lidí, kteří se rozhodli zhubnout, po ukončení diety opět přiberou na váze. Hubnutí a opětovné přibírání je…
Jak se zbavit nadváhy
Jak se zbavit nadváhy | rady a tipy. Dietu se někdy snažili dodržovat jistě mnozí z vás, čtenářů tohoto článku. Je to velmi časté novoroční předsevzet…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.