Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat zahradní domek

14. Leden 2014

Zahradní domky se stále ve větší míře stávají běžnou součástí našich zahrad. Mohou sloužit k nejrůznějším účelům. Ať už jako úložný prostor pro zahradní techniku a nářadí nebo jako chatka vybavená jednoduchým nábytkem, kde je možné v létě přespávat nebo umožnit dětem, aby si zařídily zahradní domek podle své fantazie.

1

Výběr zahradního domku bychom měli přizpůsobit jednak velikosti a stylu zahrady, a jednak účelu, pro který chceme zahradní domek na své zahradě využívat.

2

Současná nabídka zahradních domků je dostatečně široká a zahradní domky jsou většinou designově pěkně řešené. Vybrat si můžete třeba takový zahradní domek, který bude se bude stylově hodit k vašemu domu.

3

Zahradní domky jsou prodávány jako malé dřevostavby, jejichž usazení na zahradu je otázkou jednoho dne. Na vás je vybudování betonové základové desky, nebo pevné dlažby na vhodném místě, a pokud si vyberete dodavatele, který domek na místě smontuje, máte hotovo. Nevyplácí se montovat zahradní domek svépomocí, neboť to vede většinou ke komplikacím.

4

Na trhu je však možno sehnat i zahradní domky, které vám daná firma zhotoví na míru dle vašich dispozic v závislosti na velikosti vaší zahrady, nebo i s ohledem na vzhled a charakter vašeho domu.

5

Zahradní domky jsou většinou zhotoveny z kvalitního smrkového dřeva. Menší zahradní domky mají panelovou konstrukci a rám bývá pobit palubkami, nebo mají srubovou konstrukci.

6

Většina zahradních domků má sedlovou střechu a střešní krytina bývá pískovaná lepenky, asfaltové šindele, nebo plech. Záleží na vašem vkusu, aby vzhled zahradního domku ladil se zahradou i domem.

7

Důležitý je výběr dveří, které mohou být jednokřídlé i dvoukřídlé, které budete potřebovat v případě uskladňování zahradní sekačky či jiného rozměrného nářadí na zahradu.

8

Vedle všech vlastností, jaké by vámi vybraný zahradní domek měl mít, je nejdůležitější jeho samotná funkčnost, praktičnost a přístupnost. Vždy se ohlížejte na vlastní pohodlí a účelnost zahradního domku.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak postavit zahradní domek svépomocí?
Potřebujete dřevěný materiál, střešní krytinu, hřebíky, pásky, základní nátěr a ochrannou barvu na dřevo, nářadí (kladivo, ruční pila, vodováha, šroub…
Jak zastřešit pergolu | rady
Jak zastřešit pergolu | rady. Pergoly jsou obvykle tím nejoblíbenějším místem k příjemnému posezení. Mnoho uživatelů si postavilo zahradní pergoly, ji…
Jak pěstovat a využít slunečnici
Slunečnicová semínka patří mezi pochoutky oblíbené u lidí i ptáků. Slunečnici roční (Helianthus annuus) si můžete snadno vypěstovat na Vaší zahradě a…
Jak malovat s dětmi na kameny
Malování na kameny je jednoduchá technika, díky níž si můžete společně s dětmi vytvořit krásné dekorace do interiéru i zahrady. Budete potřebovat…
Jak pečovat o zahradu přes horké léto?
Čím dále teplejší léta, která někdy nesou rovněž přívlastek tropická, jsou čím dál tím častějším jevem a lze očekávat, že do budoucna tomu nebude jina…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.