Přejít k hlavnímu obsahu

Jak cestovat více a utrácet méně?

31. Srpen 2023

Také jste ještě neabsolvovali vytouženou dovolenou, ale máte to v plánu hned v září nebo na začátku října? Chcete letět za exotikou a užít si sluníčka ve chvílích, kdy už je ho v Čechách méně, než tomu je v létě? Pak se vyplatí sledovat výhodné ceny letenek a za dovolenou značně ušetřit.

Levné letenky z Prahy

Tak jako jiná letiště, i Praha levné letenky nabízí všem, kteří potřebují nebo chtějí využít služeb leteckých společností. Zajímavé letenky určitě najdete u eSky. Vybírat můžete zpáteční letenky, nechybí ani jednosměrné letenky nebo ty s možností jiného návratu.

Je na vás, zda jste spíše pro třídu economy, economy premium, business nebo chcete letět první třídou. Anebo uveďte jen odkud, a kam chcete letět, jaký termín odletu by vám vyhovoval a kdy byste si přáli navrátit se domů. Důležitý je i počet cestujících, abyste se na palubu vešli.

Kupříkladu z Prahy do Španělska – na Malagu můžete právě teď letět už od ceny 3 281 Kč. Do Itálie dokonce od 1 279 Kč, přičemž se můžete podívat do krásné Neapole.

Nejen romantici letí do Francie

I v případě, že chcete vidět Paříž letenka je vám nadosah za příznivou cenu. Když budete sledovat webové stránky společnosti eSky pravidelně, můžete narazit na letenky do Paříže i za cenu kolem 700 Kč za jednosměrný let. Je ale důležité stránky sledovat trpělivě a pravidelně se dívat na posezónní lety. Může se vyplatit letět z letiště, které máte nejblíže k domovu, a to právě díky levné letence.

Z Prahy do Paříže se dostanete bez mezipřistání s leteckými společnostmi Ryanair, Vueling, Transavia, Air France, ČSA, Smart Wings nebo Iberia. Let trvá asi hodinu a 45 minut, přičemž cena zpáteční letenky lehce po sezóně stojí kolem 3 000 Kč.

Letíte nejen s příručním zavazadlem?

V případě, že letíte i s dalším zavazadlem, než je to příruční, zkontrolujte si, zda je v ceně letenky i odbavené zavazadlo. Mnoho společností nabízí tarif „basic“, který je sice levný, ale je bez odbaveného zavazadla. O něco dražíš je pak tarif „economy“, který má v ceně zahrnuto odbavení jednoho kufru či většího batohu. V ceně bývá také občerstvení na palubě letadla.

Více informací a levné letenky Praha najdete na eSky.cz.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se vyznat na letišti
Jak se vyznat na letišti
Pro někoho je pohyb na letišti naprostá rutina, protože je zvyklý létat často. Ten, kdo zatím letadlem neletěl, často neví, co ho vlastně čeká. V…
Jak se vyhnout kolonám
Jak se vyhnout kolonám
Jak se vyhnout kolonám | rady a tipy. Auto nám šetří čas a síly. Třeba na velké nákupy jezdíme vozem, abychom toho pobrali více a nemuseli se tím rozp…
Jak se chovat na letišti | rady
Jak se chovat na letišti | rady
Jak se chovat na letišti | rady. Všechno je jednou poprvé a cestování leteckou dopravou je čím dál více oblíbené. Pokud máte obavy z chaosu na letišti…