1

Existují dopravní tepny, kde se koloně dost dobře vyhnout nejde, pokud nechcete konkrétní dálnici rovnou raději vynechat. Pokud zvolíte náhradní trasu, plánovač nám většinou spočítá, že cesta po okreskách bude trvat déle. V době, kdy začínají prázdniny, je prodloužený víkend nebo se lidé chystají na nějakou velkou akci, zvažte, zda není tato objezdová trasa přeci jen lepší. Pokud uvíznete v koloně na dálnici, zpozdíte se a časově to pak možná vyjde nastejno. Dopravní zácpa s sebou nese i další nevýhody. Nemůžete opustit auto a navštívit restauraci, dát si jídlo, odskočit si na toaletu nebo nakoupit.

2

Zkuste naplánovat cestu na dovolenou či na výlet nebo za lyžováním do hor tak, abyste se vyhnuli největšímu náporu aut na silnicích. Buď si přivstaňte a vyrazte dřív z domu nebo počkejte, až prvotní nápor poleví. Aktuální situaci na parkovištích můžete sledovat díky webkamerám, které jsou ve všech větších horských a rekreačních střediscích.

3

Nainstalujte si do mobilního telefonu aplikace, které aktuálně mapují hustotu provozu v místech, kudy chcete jet. Pokud je má zapnuto současně více řidičů, jedoucí stejnou trasu před vámi, a výrazně zpomalí, aplikace vám nabídne, kde máte ze silnice sjet a kudy pokračovat v jízdě. Zdarma je k dispozici například aplikace Waze, která je poměrně spolehlivá a nabízí řadu dalších užitečných funkcí.

Tipy

Pomoci vám mohou také internetové stránky DOPRAVNÍINFO.cz, které přináší nepřetržité informace o aktuální dopravní situaci na dálnicích a silnicích v ČR.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
5
Average: 5 (3 votes)