Přejít k hlavnímu obsahu

Jak čistit krbový komín | rady

Jak čistit krbový komín | rady. Pokud se vám nechce platit za kominíka, tak si můžete komín vyčistit sami. Podle vyhlášky si u zdrojů do 50KW může provádět čištění majitel sám. Ovšem i za těchto podmínek je nutné si zvát jednou za rok kominíka, jedině on totiž může vystavit platnou revizi. Průběžné čištění krbového komína lze ovšem snadno provádět svépomocí, stačí se držet základních kroků.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Neposkytujte tak pitomé rady a přestaňte se plést do věcí, o kterých víte pramálo. Příště můžete radit například jak si svépomocí vyříznout slepé střevo.

Jan (neověřeno) | Út, 05/07/2019 - 20:51

Já čistím komín každý rok, abych měl jistotu, že je čistý. Kupoval jsem ho před pár lety z https://www.komin-levne.cz/ , kde mají celé komínové sestavy, takže komín není tak špinavý. Jistota je ale jistota, a tak se do komínu před zimou radši podívám.

Viktor (neověřeno) | So, 05/11/2019 - 06:34

Super článek. Přesně takový jsem potřeboval. Vloni jsem si kupoval nový komín z https://www.komin-lacno.sk/ , tak bych se do něho mohl asi radši podívat, jestli je po zimě čistý a případně ho vyčistit, aby byl nachystaný na další topnou sezónu. Letos už doufám topit nebudeme.

Filip Navrátil (neověřeno) | Čt, 02/28/2019 - 21:21

Já bych se teda do čištění komínu svépomocí nepouštěl ani náhodou. To je mnohem lepší si vážně připlatit a nechat to na nějakém odborníkovi. Přecejen... bezpečnost na první místě. Například mně při poslední kontrole kominík doporučil ať na příští zimu raději nechám svůj komín buď opravit nebo kompletně vyměnit, protože další zimu by už nejspíš nevydržel. Tak už mám na začátek léta naplánovanou kompletní výměnu.a

midof (neověřeno) | Út, 01/13/2015 - 19:41

Děkuji za článek, Zdá se to snadné,já si raději připlatil a udělala mi to firma - technici. Na chatě si to vyzkouším sám :)
http://www.poctivykominik.cz/

Další zajímavé články

Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Jak vyčistit mikrovlnnou troubu | rady
Jak vyčistit mikrovlnnou troubu | rady. Mikrovlnná trouba je jeden z elektrických přístrojů používaných v kuchyni a velký pomocník nejen při rychlém o…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.