Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dosáhnout na hypotéku bez doložení příjmů

08. Červenec 2013

Pokud jste se domnívali, že financování bydlení vyřešíte tzv. hypotékou bez doložení příjmů, pak je na místě, abychom vás upozornili na úskalí, která taková hypotéka s sebou nese. Hypotéka bez doložení příjmů je spíše marketingový pojem. Bez prokázání příjmů to jen tak úplně nepůjde, banka poskytující hypotéku musí vědět, že budete schopni a z čeho úvěr splácet. Po hypotéce bez doložení příjmů sahají například ti, kteří mají vyšší příjmy teprve krátce, ale standardním prověřováním bonity by neprošli.

1

K tomu, abyste dosáhli na hypotéku bez doložení příjmů, je potřeba mít také dostatečnou hotovost. Hypotéky bez prokazování příjmů mají zpravidla nejen vyšší úrokovou sazbu, ale jsou poskytovány nejčastěji jen na 50 % zástavní hodnoty nemovitosti.

2

Nashromážděte informace, které vám pomohou rozhodnout se, který hypoteční úvěr zvolit a u které banky nebo nebankovní instituce hypotéku pořídit. Hypotéky bez doložení příjmů nabízejí Raiffeisenbank, Hypoteční banka, Poštovní spořitelna, mBank i další bankovní domy.

3

Informace o hypotékách porovnávejte. Dobrým pomocníkem mohou být různé hypoteční kalkulačky na internetu. Sáhněte po takových, které nejsou spojené s bankou a které nezvýhodňují své úvěry. Nezávislým a zároveň přehledným nástrojem je např. tato hypoteční kalkulačka.

4

Při vyřizování hypotečního úvěru budete muset doložit čestné prohlášení, ve kterém jako žadatel prohlásíte, že máte dostatečný příjem na splácení úvěru. Dokládat ale budete muset i další potvrzení: o bezdlužnosti vůči České správě sociálního zabezpečení, finančnímu úřadu a zdravotní pojišťovně.

Hypotéka bez doložení příjmu je finančním produktem vhodným pro živnostníky, kteří v maximální míře využívají daňové optimalizace. Standardním posuzováním bonity by uchazeč o hypoteční úvěr neprošel, i přestože má relativně vysoké příjmy.

Snížit si úrokovou sazbu si lze někdy jednoduchými kroky po dohodě s poskytovatelem hypotéky. Například zřízením si běžného účtu v bance nebo jiného produktu, například pojištění.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak si vybrat kreditní kartu na míru
Nespornou výhodou používání kreditních karet je možnost bezúročného čerpání peněz, obvykle na období 40 až 50 dní. Co to znamená? Zatímco běžnou plate…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.