Přejít k hlavnímu obsahu

Jak investovat na burze

30. Listopad 2015

Na burze může investovat prakticky kdokoliv, jedná se o skvělý způsob, jak si vyzkoušet, zdali máme přirozený talent pro tento obor nebo jestli je to pro nás pouze ztrátou času. Burza není určena pouze pro majitele milionových kont, ale pro každého, kdo má tisíce korun navíc, které chce zkusit zhodnotit. Rozhodně si nemyslete, že se vám první investice vrátí, je potřeba myslet na to, že peníze, které prvně investujete, byste dokázali oželet. První zkušeností pro vás měla být Pražská burza, jelikož nabízí obchodování v české měně, nebo online burzy.

1

1.
Kurz investování
Nikdy se nepokoušejte investovat peníze, aniž byste si nezjistili informace o tom, jak se na burze pohybovat. Nejprve je zapotřebí, abyste se dozvěděli, jak se s jednotlivými komoditami obchoduje a jakým způsobem se mění jejich tržní hodnota. Kurzy o burzovních investicích jsou poměrně obsáhlé a lze se na nich dozvědět nejdůležitější informace.
Pokud nechcete vyhledávat kurzy, tak je doporučené si zakoupit nějaké poslední knižní vydání, které pojednává o investování na burze.

2.
Výběr brokera
Jako začátečníci nemůžete na burze obchodovat, potřebujete k tomu licencovaného obchodníka, tzv. “brokera“, který zajistí obchodování s cennými papíry. Pro online burzu je to “online broker“. Jejich výběr provádějte rovněž na internetu.

3.
Peníze pro investici
Vymezte si kapitál, který budete investovat. Jeho výši určete podle toho, kolik peněz jste ochotni ztratit v případě neúspěchu. Větší kapitál zvolte pouze tehdy, když získáte už nějaké zkušenosti.

4.
Určení komodit
Není možné investovat do všeho, proto si vyberte několik komodit, které budete pečlivě sledovat. Podívejte se, jak se jejich cena vyvíjela v předchozích letech a také jaká je předpověď pro její budoucí vývoj. Investovat do určitých komodit bez rozmyšlení je zbytečný risk, který nikam nevede, nezískáte tím ani zkušenosti a peníze získáte, pouze když budete mít štěstí. Udělejte si podrobný technický průzkum u jedné komodity, postupně pokračujte s několika dalšími.
Klidně sledujte, jak investují zkušenější investoři a přiučte se.

5.
Investiční hry
na internetu máte možnost investiční hry, kdy prostřednictvím softwaru investujete imaginární peníze na skutečném trhu a můžete sledovat, jestli jste úspěšní či nikoliv. Teprve po zvládnutí této falešné investice je vhodné se pustit do obchodování se skutečnými penězi a na skutečném trhu.

6.
Nezačínejte sami
Nejlepším startem je, kromě nalezení brokera, si najít někoho, kdo již investuje a dokáže vám vysvětlit psaná i nepsaná pravidla burzovního světa, které se jinde nedozvíte.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit zamlženého skla v autě?
Nejen v zimním období se často setkáváme se zamlženými skly uvnitř auta. Jak je co nejrychleji odmlžit, když ráno spěcháme? Dá se této situaci předchá…
Jak a proč si koupit dodávku z bazaru?
Potřebujete větší auto pro převážení věcí? Potom může být dobrou volbou právě dodávka. A protože pořizovací cena nové dodávky není příliš nízká, je vh…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.