Přejít k hlavnímu obsahu

Jak malovat na hedvábí

Malování na hedvábí patří ke stále oblíbenějším technikám. Pokud si chcete vytvořit svůj vlastní originální hedvábný šál, šátek, potah na polštář nebo obrázek z hedvábí, pak je pro vás technika malování na hedvábí přesně to, co hledáte. Malování na hedvábí není tak náročnou činností, jak se může na první pohled zdát. Jak na to vám poradí následující řádky.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Peta (neověřeno) | Pá, 09/30/2011 - 13:55

Mám jen poznámku k fixaci barev. Popis postupu při zažehlování je v pořádku, jen je dobré připomenout, že po namalování je potřeba nechat hedvábí do druhého dne odpočinout a nezažehlovat hned po namalování. No a neprat hned po fixaci. Mohla by se vám rozmazat gutta. Nejlepší je počkat alespoň dva dny.... Tohle jsou mé zkušenosti a doporučení výrobce, ale je možné, že některé barvy a gutty dodržení těchto odstupů nepotřebují ;-)

Další zajímavé články

Jak malovat akvarelovými pastelkami
Jak malovat akvarelovými pastelkami | rady a tipy. Jistě znáte klasické pastelky, které nejčastěji používají naše ratolesti. Setkat se však můžete tak…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.