Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na čištění registrů

Možná jste si již někdy všimli, že Vám na disku „mizí“ prázdné místo a něco neznámého Vám „krade“ prostor pro další fotografie, hudbu, filmy či jiné soubory. Dělají to různé dočasné soubory, které různé aplikace (především internetové prohlížeče) zanechávají na disku i po ukončení jejich potřeby. Dnes si ukážeme program, který podobné věci dokáže odstranit.

Co je potřeba

Program CCleaner

1

Z internetu (např. Slunečnice.cz) si stáhněte program Ccleaner, který v čistění registrů dobře pomůže. Čistit registry přímo ručně je totiž zdlouhavé a dosti ošemetné a snadno se může stát chyba, která už nepůjde vrátit.

2

Začneme čištěním dočasných souborů aplikací. Pro záložku Windows nabízí program mnoho možností, kam se má podívat, vyhledat nepotřebné a přebytečné soubory a doporučit je ke smazání. V záložce Aplikace je to podobné. Pokud si s tím nechcete lámat hlavu, jednoduše zmáčkněte tlačítko Spustit Cleaner a nechte program pracovat.

3

Proces běží poněkud dlouho a po dokončení Vás informuje o tom, kolik nového volného místa při odstranění „zbytečností“ došlo. Nyní tedy přikročíme k hlavní činnosti, čištění registrů.

4

Program Ccleaner v této funkci doslova prošmejdí počítač a nalezne všechny problémy, které se týkají aplikací. Někdy například dojde k neúplné odinstalaci programu a kousek někde zůstane, najde záznam o již odinstalovaném programu v registrech či seznamech rychlého spouštění … to vše a více program nalezne. O problémech vás nejprve informuje a poté, je na váš příkaz smaže. Buď všechny, nebo jen vámi vybrané.

5

Poslední možností, kterou Ccleaner nabízí, je odinstalace aplikací. Tu provede program tak, že nezůstanou zbytky v registrech či jiných seznamech a váš počítač se bude chovat tak, jako by daný program nikdy nebyl instalován.

Autor: MTB
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak mít po ruce aktuální zákony
Ačkoli se může zdát, že poslanci a senátoři vlastně nic nedělají a že se jenom hádají, naším parlamentem projdou ročně stovky zákonů, které více či mé…
Jak získat a použít gel z aloe
Gel z aloe je oblíbený pro své hojivé účinky na kůži. Druhů aloe existuje mnoho, pro výrobu gelu se však hodí Aloe pravá neboli vera (Aloe barbadensis…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.