Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na úvěr ze stavebního spoření - překlenovací úvěr | rady

Jak na úvěr ze stavebního spoření - překlenovací úvěr | rady

Jak na úvěr ze stavebního spoření - překlenovací úvěr | rady. Úvěr ze stavebního spoření je výhodnější než běžný úvěr. Úrokové sazby totiž začínají už na 3% ročně. Záleží na vybrané stavební spořitelně. Potřebujete-li peníze co nejrychleji, pak je tady překlenovací úvěr. Díky překlenovacímu úvěru můžete mít peníze k dispozici pár dní poté, kdy u stavební spořitelny podepíšete smlouvu. Překlenovací úvěr pomáhá překlenout období od uzavření smlouvy se stavební spořitelnou až do chvíle, kdy vám vznikne nárok na poskytnutí řádného úvěru. Překlenovací úvěr tak můžete dostat hned po uzavření smlouvy o stavebním spoření, aniž byste měli vůbec nějakou částku naspořenou. Úrokové sazby se pohybují okolo 6%. Abyste splnili podmínky pro poskytnutí řádného úvěru, budete muset spořit nejméně dva roky a naspořit poměrnou část z cílové částky (obvykle okolo 40%). Překlenovací úvěr je i přes vyšší úrokovou sazbu oproti běžným úvěrům stále výhodný (úrokové sazby běžných úvěrů se pohybují od 10 do cca 25% ročně). Chceme-li o překlenovací úvěr požádat, pak jednejme v těchto krocích:

Co je potřeba

doklad totožnosti
potvrzení příjmu
doklady o nákupu nemovitosti

1

Navštivte stavební spořitelnu. Stavební spořitelna bude vyžadovat informace, na co si chcete peníze půjčit, jak vysokou máte finanční rezervu, jaký je váš čistý měsíční příjem, čím můžete ručit, a za jak dlouho můžete úvěr splatit. Proto si připravte dokumenty, které budou vše potvrzovat. Budete si moct vybrat z několika variant splácení úvěru.

2

Uzavřete smlouvu o stavebním spoření. Budete potřebovat občanský průkaz, smlouvu spořitelna připraví na počkání do deseti minut.

3

Zažádejte o překlenovací úvěr. Budete-li provádět rekonstrukci, stačí sepsat, o jakou rekonstrukci a které nemovitosti půjde. Pokud budete kupovat nemovitost, doložíte kupní smlouvu či smlouvu o smlouvě budoucí a další údaje. Obvykle výpis z katastru, znalecký posudek nemovitosti. Spořitelna bude vyžadovat potvrzení příjmu. U zaměstnance doklad z účtárny a kopii pracovní smlouvy, u OSVČ ověřenou kopii daňového přiznání.

4

Překlenovací úvěr není zadarmo. Budete muset uhradit poplatek - stejně jako poplatek z uzavření stavebního spoření. Poplatek se pohybuje nanejvýš do výše 10 tisíc korun, obvykle 1% z úvěru.

5

Schválení úvěru trvá okolo jednoho týdne. Poté jsou prakticky dvě možnosti, jak peníze obdržíte. Buď spořitelna zaplatí faktury firmě, která provádí rekonstrukci, pošle peníze na účet prodávajícího nemovitost, nebo obdržíte zálohu, za kterou nakoupíte materiál.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vyřídit půjčku | rady
Jak si vyřídit půjčku | rady
Jak si vyřídit půjčku | rady. Dostali jste se do tíživé životní situace a potřebujete půjčit peníze? Nebo jste se rozhodli investovat do domu nebo aut…
Jak získat kreditní kartu | rady
Jak získat kreditní kartu | rady
Jak získat kreditní kartu | rady. Kreditní karta je určená především pro bezhotovní platbu u obchodníků. Můžete však s ní zpravidla vybírat i z bankom…
http://www.usetreno.cz/pujcky/cetelem-pujcka
Jak předčasně splatit úvěr | rady
Jak předčasně splatit úvěr | rady. Pokud čerpáte úvěr od banky (např. půjčka České spořitelny) nebo finanční společnosti (např. Cetelem půjčka) a rozh…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.