Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na úvěr ze stavebního spoření - překlenovací úvěr

Úvěr ze stavebního spoření je výhodnější než běžný úvěr. Úrokové sazby totiž začínají už na 3% ročně. Zálěží na vybrané stavební spořitelně. Potřebujete-li peníze co nejrychleji, pak je tady překlenovací úvěr. Díky překlenovacímu úvěru můžete mít peníze k dispozici pár dní poté, kdy u stavební spořitelny podepíšete smlouvu.

Překlenovací úvěr pomáhá překlenout období od uzavření smlouvy se stavební spořitelnou až do chvíle, kdy vám vznikne nárok na poskytnutí řádného úvěru. Překlenovací úvěr tak můžete dostat hned po uzavření smlouvy o stavebním spoření, aniž byste měli vůbec nějakou částku naspořenou. Úrokové sazby se pohybují okolo 6%. Abyste splnili podmínky pro poskytnutí řádného úvěru, budete muset spořit nejméně dva roky a naspořit poměrnou část z cílové částky (obvykle okolo 40%). Překlenovací úvěr je i přes vyšší úrokovou sazbu oproti běžným úvěrům stále výhodný (úrokové sazby běžných úvěrů se pohybují od 10 do cca 25% ročně). Chceme-li o překlenovací úvěr požádat, pak jednejme v těchto krocích:

Diskuze k článku

Přidat komentář

Další zajímavé články

Jak získat kreditní kartu | rady
Jak získat kreditní kartu | rady. Kreditní karta je určená především pro bezhotovní platbu u obchodníků. Můžete však s ní zpravidla vybírat i z bankom…
Obrázek není k dispozici
Jak čerpat hotovostní úvěr
V dnešní době si můžete půjčit téměř na cokoli. Reklamy nás ubezpečují o výhodnosti půjček a o tom, že žít na dluh je běžné. Pokud jste se ocitli v si…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.