Přejít k hlavnímu obsahu

Jak nahlédnout do soudního řízení online

Najděte si snadno informace o průběhu vašeho soudního řízení. Umožňuje to nová služba v rámci elektronizace české justice, díky níž se dozvíte vše podstatné o žalobě. Stačí znát pouze spisovou značku a mít přístup k internetu.

Co je potřeba

přístup k internetu a znalost spisové značky případu

1

Novinka má usnadnit přístup občanů k soudům a urchlit soudní řízení. Občané mohou prostřednictvím elektronického systému na internetu nahlédnout do svého probíhajícího soudního řízení a sledovat, v jaké fázi se nachází a zobrazit si podrobnosti. Připravte si spisovou značku, pod kterou je vaše žaloba vedena.

2

Navštivte webovou stránku infoSoud na adrese: http://infosoud.justice.cz/InfoSoud/public/search.jsp (nakonec článku připojuji přímý odkaz).

3

Vyberte typ soudu, který vaše řízení řeší. Doplňte spisovou značku. Tu dostanete na všech dokumentech, které jste od soudu obdrželi. Spisová značka se skládá ze čtyř částí: číslo senátu, druh věci, běžné číslo a za lomítkem pak ročník. Tlačítkem pak zobrazte průběh řízení.

Ukázka spisové značky: 23 Cdo 3749/2008

V InfoSoudu pro okresní soudy se zobrazují pouze spisové značky, které mají ročník větší než 2006 nebo jsou pravomocně neskončené. Pro Nejvyšší soud se zobrazují pouze spisové značky, které mají ročník větší než 2007 nebo jsou pravomocně neskončené.

Krajské a vrchní soudy nemají evidován průběh věcí neskončených před rokem 2008 z důvodu absence tohoto průběhu v informačním systému pro krajské a vrchní soudy. Toto se týká zejména obchodních agend konvertovaných z předchozího systému.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak vyhledat rozhodnutí soudů online
V angloamerickém systému soudy nejen aplikují právo, ale především právo aktivně tvoří. V České republice i v okolních státech je tomu jinak; u nás zá…
Obrázek není k dispozici
Jak nainstalovat Skype
Přestože má každý z nás osobní mobilní telefon a ceny tarifů a volání již nejsou přehnaně vysoké, tak jako tomu bylo dříve, volat zadarmo se hodí. Vol…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.