Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o pokožku dítěte | rady

Jak pečovat o pokožku dítěte | rady. Trpí vaše malé dítě na opruzeniny a nedaří se vám kožní problém uspokojivě vyhojit? Některé mýdlo obsahuje alkohol a může pokožku podráždit a stav zhoršovat. Poradíme vám, co použít na opruzeniny. Jsou to produkty, které dokonce můžete najít doma v kredenci. A alkoholové přísady určitě neobsahují. Zkuste jednoduchou laickou metodu, která je vyzkoušená a pomáhá.

Co je potřeba

vazelína
med
kukuřičná mouka

1

Pečená kukuřičná mouka pomáhá na opruzeniny

Tato mouka dobře absorbuje vlhkost a můžete ji prakticky použít přímo z obalu. Ještě lepší má však účinek, když ji vysušíte v troubě. Jednoduše ji rozložte na pečící papír a dejte do trouby sušit na 85°C na dobu asi 10 minut. Před použitím ji nechte vychladnout.

2

Med bere bakteriím vlhkost

Cukr, který je v medu obsažený absorbuje vodu a tím likviduje bakterie, které způsobují infekci. Bakterie totiž potřebují ke svému přežití určitou vlhkost. Do věku 12 měsíců raději tuto metodu nepoužívejte, pokožka takhle malého dítěte je příliš citlivá.

3

Vazelinu na opruzeniny

Použitím vazeliny na dětskou pokožku vytvoříte ochrannou vrstvu a opruzeniny se lépe hojí.

4

Vzduch

Nejlepší prevence proti opruzeninám je vzduch. Čím méně je dětský zadeček opatřen plínkami, tím je menší možnost, že se objeví opruzeniny. Nechte dítě, pokud je to možné, co nejdéle na rozbalené dece nebo ručníku rozloženém na nepropustné fólii.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.