1

Pěstování česnekové trávy
Česnekovou trávu pěstujeme na slunném místě v propustném substrátu určeném pro pokojové rostliny. Česneková tráva je přenosná rostlina, v létě ji pěstujeme na zahradě, přes zimu přemístíme do bytu nebo domu. Není totiž příliš odolná vůči zimě. Můžeme ji ale pěstovat jako jednoletou. Pravidelně zaléváme, ale pěstební substrát nepřemokřujeme. Fialové květy rozkvétají v pozdním létě. Rostlina dosahuje výšky 50 až 60 cm. Semena česnekové trávy lze koupit např. v osvědčeném e-shopu zahrádkářů Osiva-semena.cz. Hnojíme hnojivem na pokojové rostliny.

2

Využití česnekové trávy
Lístky česnekové trávy můžeme jen tak přikusovat čerstvé, nemusíme se tak obávat, že přijdeme o cenné látky v bylince obsažené. Česnekovou trávu můžeme využít jako přílohu k masu a bramborám, listy se podusí a používají jako špenát. Česnekovou trávu využívejte v kuchyni všude tam, kde využíváte pažitku – třeba do pomazánek nebo salátů, a místo česneku. Můžeme mrazit.

Doporučujeme nakupovat osivo a semena u osvědčeného prodejce Osiva-semena.cz. E-shop nabízí přes 1000 druhů netradičních kultivarů semen exotických rostlin, léčivých a aromatických bylin, palem vhodných i do našeho podnebí, kvetoucích rostlin nádherných barev, vůní a tvarů, tradiční i netradiční zeleniny a užitkových rostlin. Nízké ceny a krátké doby doručení, nakupování z pohodlí Vašeho domova.
Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.75
Average: 4.8 (4 votes)