Co je potřeba

  • správné stanoviště
  • propustnou půdu
  • vodu
  • semena
  • motyku
1

Semena kopretin anebo sazenice předpěstovaných kopretin (duben až květen) sázejte na jaře na slunné stanoviště (snese však i polostín). Kopretiny sázejte do záhonů na zahradě, skalek, zahradních nádob i květináčů. Kopretina je krásná vždy a všude.

2

Na zahradě kopretiny sázejte do úrodné půdy dobře zásobené vápnem, pakliže v půdě dostatek vápna není, musíte vápno do půdy pravidelně přidávat. Pozor, kopretiny nemají rády kyselou půdu. Kopretiny vysazujte podle dané odrůdy, obvykle však do sponu 20 x 30 cm.

3

Vysazujte je ve velkých skupinách a to buď ryze kopretiny anebo v kombinaci ideálně s barevnými liliemi, ostrožkami anebo vysokými floxy.

4

Pamatujte na pravidelnou zálivku. Kopretiny sice volně rostou na sušších místech, na zahradě však potřebují pravidelnou zálivku. Nicméně, nic se nemá přehánět, přemokření kopretině doopravdy nesvědčí.

5

Kopretiny krásně kvetou po celé léto. Zkrášlí vám nejen zahradu, ale i domácnost. V průběhu celého léta je řežte a vytvářejte z nich kytice.

6

Kopretiny jsou sice trvalky, ale na stejném místě příliš dlouho nevydrží (maximálně 3 roky), je proto nutné rostlinu ideálně každý druhý rok dělit a znovu přesazovat. Starší rostliny pak mají bohužel sklon v průběhu zimy vymrzat.

7

Kopretiny dělte buď řízky, anebo dělením trsů. Doporučuji vám dělit trsy, protože je to jednodušší. Trsy dělte brzy na jaře. Řízky pak vytvářejte v červnu a v červenci. Samozřejmě kopretinu můžete množit také semeny. Semena kopretiny saďte na podzim, kopretiny vám však vykvetou až na jaře.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.4
Average: 3.4 (5 votes)