Přejít k hlavnímu obsahu

Jak postupovat při zateplení fasády domu

20. Červenec 2019

Zateplením fasády snížíme tepelné ztráty a ušetříme peníze za vytápění. A do domu se dostane i méně hluku zvenčí. Chceme-li zateplit fasádu, vybereme vhodný izolant. Doporučuji se nejdříve poradit s odborníkem.

1

Nejprve podklad izolantu zbavíme nečistot. Podklad by měl být suchý.

2

Provedeme penetrační nátěr. Ten bude sloužit ke spojení mezi podkladem a lepicí vrstvou.

3

Demontujeme předměty na fasádě, které by bránily umístění izolačního materiálu. Mohou to být světla na zdi, různé mřížky před okny nebo hromosvod.

4

Nyní lepíme fasádní izolant. Namontujeme soklové lišty, do kterých materiál budeme vlepovat. Použijeme lepicí tmel. Izolantem mohou být polystyrenové desky nebo desky fasádní vaty. Například z kamenné nebo čedičové vlny. U těchto materiálů musíme počítat s tím, že budou více vsakovat lepicí tmel vsakovat. Tepelný izolant vždy lepíme od spodu nahoru od zakládacích lišt ve vodorovných řadách. Zadní strany desek nemusíme polepovat celé - stačí bodově či v pásech.

5

Desky dále ukotvíte talířovými hmoždinkami. Ty mohou mít plastový nebo ocelový trn. Se stoupající výškou a u nároží se počet hmoždinek zvyšuje.

6

Přebrousíme stěnu do roviny a plochu tmelíme krycí stěrkovou hmotou. Do krycí stěrkové hmoty vtlačíme tkaninu perlinku. Jedná se výztužnou síťovinu. Poté naneseme penetrační vrstvu - podklad pro omítku. Naneseme vrstyv omítky a konečná úprava povrchu.

Využijte program Zelená úsporám - státní dotaci například na zateplení fasády. Na nároží se používá nárožní lišta, chránící roh domu.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak převést nemovitost | rady
Jak převést nemovitost | rady. Dům, byt, zahrada - všechny tyto nemovitosti mají velkou hodnotu, a proto si při převodu snad každý přeje, aby nenastal…
Jak vybrat plovoucí podlahu
Plovoucí podlahy jsou v dnešní době zcela běžnou součástí vybavení domácností. Podlaha dotváří celkový vzhled a atmosféru interiéru. Pořízení plovoucí…
Jak vybrat plastová okna | rady
Jak vybrat plastová okna | rady. Plastová okna se stala fenoménem doby. Na našem trhu působí stovky firem nabízejících plastová okna. Jak však me…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.