Přejít k hlavnímu obsahu

Jak přemoci jarní únavu | tipy

10. Leden 2024
Jak přemoci jarní únavu | tipy

Jak přemoci jarní únavu | tipy. Každý rok s příchodem jara rozkvétají stromy, tráva se zelená a ptáci štěbetají ve větvích. Přestože příroda ožívá, my se cítíme unaveni a znuděni. U mnohých se dokonce mohou projevit i deprese. Nejedná se o žádnou nemoc, ale říká se tomu jarní únava. Na začátku jara se mění zimní čas na letní a většina lidí přisuzuje únavu této změně. Časový posun však není hlavní příčinou. Na každého jedince působí změna času jinak a tak může samozřejmě ovlivnit i jeho výkonnost a náladu. Hlavním strůjcem únavy je dlouhé zimní období s nedostatkem slunce a tepla. Jarní únava není nic jiného než stav organismu, kdy se ke slovu hlásí vyčerpání a nechuť. Jestliže se s ní chcete účinně poprat, tak proti ní musíte bojovat těmi správnými zbraněmi.

1

Jestliže vás jarní únava postihla, tak určitě budete mít špatnou náladu. Musíte se jí tedy zbavit, protože negativně ovlivňuje vaši psychiku. Jediným lékem na ni je nějaká aktivita. Věnujte se tedy svému oblíbenému sportu nebo jiným koníčkům. Snažte se přijít na jiné myšlenky.

2

Na povrch vyplouvá i vyčerpání a unavenost organismu. I proti těmto příznakům musíte rázně zakročit hned na začátku. Jen tak se vám může povést úspěšně porazit jarní únavu. Hlavně si dopřávejte dostatek spánku a odpočinku. Vůbec není na škodu v tomto období podniknout výlet do wellness střediska a nechat se tam hýčkat. Při procedurách si dostatečně odpočinete a vaše tělo se zregeneruje.

3

Naše tělo potřebuje ke svému správnému chodu vitamíny. Právě těch se mu v zimě moc nedostávalo. To platí hlavně pro vitamín C. Můžete ho čerpat jak z potravin, ve kterých je obsažen, tak i z různých přípravků prodávaných v lékárně. Nejběžnější jsou šumivé tabletky, které se rozpustí ve vodě.

4

S únavou souvisí také oslabená imunita. Proto v tomto období můžete přecházet z jedné nemoci do druhé. Jedinou radou je posilování imunity. Jezte hodně ovoce a zeleniny, jelikož jsou bohaté na vitamíny.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak bojovat s jarní únavou
Jak bojovat s jarní únavou
Na jaře velkou většinu z nás postihne tzv. jarní únava. Organismus je vyčerpaný z dlouhé zimy, nedostatku slunečních paprsků a vitaminů. Přinášíme něk…
Jak bojovat s ospalostí a únavou | rady
Jak bojovat s ospalostí a únavou | rady
Jak bojovat s ospalostí a únavou | rady. Jste bez energie, trápí vás únava a ospalost během dne? Chodíte do práce a z práce jako tělo bez duše? Nejrad…
Jak se soustředit na práci nebo učení
Jak se soustředit na práci nebo učení
Sedíte u počítače a nemůžete se soustředit na práci. Jste roztěkaní a přitom práce stále neubývá. Každý máme v životě období, kdy potřebujeme veškerou…
Jak vybrat vhodnou matraci | rady
Jak vybrat vhodnou matraci | rady
Jak vybrat vhodnou matraci | rady. Když si zařizujeme ložnici, chceme, aby nábytek byl podle našich představ, oku lahodící, moderní, funkční. Neměli b…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.