Přejít k hlavnímu obsahu

Jak přichystat smoothie z podzimního ovoce | recept

Smoothie je hitem posledních let. Jde o mixované tekuté ovoce nebo zeleninu. Díky této úpravě do sebe jsme schopni během chvíle dostat velkou dávku ovoce nebo zeleniny najednou. To oceníme především v této roční době, kdy je třeba tělo zásobovat velkými dávkami vitamínů a posilovat jeho imunitu. Nápoj obsahuje i velké množství vlákniny, která je prospěšná pro zdravý metabolismus. Do podzimní varianty se hodí všechno právě dozrávající ovoce. V následujícím receptu figurují jablka, hrušky, švestky a hroznové víno, krémovou konzistenci dodá banán, který zároveň i částečně plní funkci sladidla. Jako skvělý doplněk pak slouží chia semínka a podle chuti lze přidat i ostružinový sirup, případně samozřejmě i celé ostružiny.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Další zajímavé články

Jak upéct ostružinový koláč | recept
Jak upéct ostružinový koláč | recept. Mezi námi je mnoho lidí, co z různých důvodů vyřadili mouku ze svého jídelníčku. Zejména pro ty je určen následu…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.