Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se orientovat na Kubě

26. Květen 2019

Kuba se stala hlavním turistickým cílelm Karibiku. Každý rok tento ostrov navštíví přes 2 miliony turistů. Největším zážitkem zůstává setkání s Kubánci.

1

Čas : V době evropského letního času musíme posunout hodinky o 6 hodin zpět.

2

Měna: CUC (peco convertible) Další měnou je CUP (kubánské peso - tu používají pouze místní)

3

Klima: Během zimních měsíců (období sucha) jsou noci chladnější než v létě. Kdo nemá rád vysokou vlhkost, měl by na Kubu cestovat od dubna do listopadu. Od konce srpna do října se zde mohou vyskytovat hurikány.

4

Proud: Novější hotely jsou vybaveny 220 voltovými evropskými zásuvkami, všechny ostatní jsou 110 voltovými, je tedy nutný adaptér.

5

Příjezd: Turisté potřebují minimálně 6 měsíců platný pas a turistickou kartu. Při odcestování musíte odevzdat kopii turistické karty a zaplatit poplatek.

6

Spropitné: (1 CUC = mzda za dva pracovní dny). Pro pokojské 2 CUC za týden, za zavazadla 1 CUC.

7

Očkování: Nevyžaduje se žádné, ale kdo cestuje na Kubu, měl by být očkován proti žloutence A, B, břisnímu tyfu, tetanu a dětské obrně.

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak procestovat Kubu za týden | tipy
Jak procestovat Kubu za týden | tipy. Uvažujete o dovolené na Kubě? Kuba je největším ostrovem souostroví Velké Antily. Průměrná celoroční teplota se…
Jak si užít Sv. Lucii | tipy
Jak si užít Sv. Lucii | tipy. Svatá Lucie je stát v Karibském moři v souostroví Malé Antily mezi Martinikem a Sv. Vincencem. Je to zelený ostrov s hor…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.