Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se orientovat ve Španělsku

27. Květen 2019

Hlavní čas dovolených je ve Španělsku v měsíci srpnu. Mnoho obchodů je zavřených a silnice jsou na začátku a na konci měsíce přeplněné.

1

Španělé rádi odpočívají a to od 2 do 5 hodin odpoledne. Otevírací doby: Většina památek a muzeí je v pondělí zavřených. V ostatních dnech je otevřeno od 10 h do 14 poté je přestávka do 17 hodin, kdy se otevírá znovu až do 20. hodiny.

2

Pro studenty: Držitelé karty ISIC zde mají také výhody, jako jsou slevy z cestovného, levné vstupné do muzeí a galerií. Informujte se u každé pokladny.

3

Pronájem auta: Nejvýhodnější způsob je zakoupení letenky s pronájmem auta za jednu cenu. Pronajaté auto se ve španělštině řekne: Coche de alquiler. Ceny se liší podle krajů a měst.

4

Cestování autobusem po Španělsku: Existují zde pouze soukromé společnosti jako je Autocares Juliá, což je zprostředkovatel pro Eurolines. Další je Alsina Graells, která pokrývá jižní a východní část Španělska.

5

Cestování vlakem po Španělsku: Jezdí zde rychlovlaky Talgo. Španělské železnice nabízí některé dny slevu 10 %, tyto dny se nazývají Días azules a v jízdních řádech jsou označeny modře. Jízdenky ve vlacích Talgo a AVE jsou nejdražší. Zde si připravte průkaz totožnosti, protože pokud je Vám pod 26 let opět dostanete slevu.

6

Cesta autem do Španělska: Místní vyžadují, abyste s sebou měli malý technický průkaz vozidla, platné potvrzení o uzavřeném pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a řidičský průkaz. Dále pas nebo občanský průkaz. Nálepku s mezinárodní poznávací značkou (CZ). Pokud nemáte červený trojúhelník, náhradní žárovky a lékárničku, hrozí Vám pokuta.

7

Hotely jsou označené písmenem H na modrém podkladu a mají od 1 do 5 hvězdiček.

8

Paradores jsou hotely spravované vládou a mají 3 až 5 hvězdiček. Je zde nutná rezervaze, toto ubytování je vyhlášené po celé zemi, ubytují Vás například v bývalích loveckých zámečcích, klášterech a podobně.

9

Casas Rurales jsou venkovské domky, jejichž majitelé přijímají pouze málo hostů a také jen v hlavní sezoně. Některé nabízejí ubytování se snídaní, nebo plnou penzí. Jedná se zde o přátelské ubytování s domácí stravou za velmi přijatelné ceny. Rezervujte si je prostřednictvím asociace RAAR (Andalusie), Turisverd (Katalánsko).

Klíčová slova: španělsko cestování Evropa
Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy. Amsterodam je největší holandské město na řece Amstel, která se ve městě vlévá do moře, resp. do kanálu spoj…
Jak poznat Vatikán | rady
Jak poznat Vatikán | rady. Říká se, že všechny cesty vedou do Říma, pokud i vaše cesta povede do Říma, tak vás čeká rozmanitý záži…
Jak poznat Štrasburk | tipy
Jak poznat Štrasburk  | tipy. Štrasburk - to je francouzské město, které bylo založeno roku 12 př.n.l., a které určitě stojí za návštěvu. Nachází…
Jak si užít Řím - památky
Řím, přezdívaný věčné město, patří k nejstaršcích městům Evropy. Na jeho území leží samostatný stát Vatikán. Nejznámější starověkou památkou je Coloss…