Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se starat o mastnou pleť | rady

Jak se starat o mastnou pleť | rady. Každý typ pokožky vyžaduje, abychom se o ni starali specifickým způsobem. Pokud se chcete zbavit nepřirozeného lesku a dalších problémů spojených s mastnou pletí, měli byste dodržovat správné zásady péče o mastnou pleť. Jak sami uvidíte, není to vůbec nic složitého.

Co je potřeba

hedvábný kapesníček
čistící přípravky
hydratační krém

1

Určení typu pleti

Abychom měli jistotu, že je naše pokožka opravdu mastná, provedeme následující test – obličej očistíme vodou a po několika hodinách na něj přiložíme hedvábný kapesníček. Uvidíme-li na něm flíčky v oblastech odpovídajícím čelu, nosu a bradě, nemusíme zoufat, i mastná pleť může být krásná!

2

Každodenní péče

Dvakrát denně bychom měli celý obličej omýt vodou a použít vhodný čistící přípravek, to znamená bez alkoholu a jiných látek, které by mohly pleť vysoušet. Poté naneseme dostatečnou dávku hydratačního krému pro problematickou pleť. Budeme-li používat kvalitní kosmetiku, výsledky uvidíme již během několika prvních dní.

3

Peeling

Hloubkové čištění bychom naší pleti neměli dopřávat častěji než dvakrát týdně, aby nedošlo k jejímu přesušení. Můžeme ho provést doma s pomocí kosmetických přípravků dostupných v obchodech, nebo u odborníka.

4

Líčení

Pokud chceme, aby naše pleť vypadala svěže, nesmíme opomenout používání speciálních líčidel. Nepříjemného lesku se zbavíme pomocí jemného podkladového krému, minerálního make-upu a klasického pudru. Při odličování sáhneme po jemném přípravku s co nejnižším obsahem mýdla.

Autor: Anetka5
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit lámavosti nehtů | rady
Jak se zbavit lámavosti nehtů | rady. Jsou to především ženy a dívky, které maximálně dbají na svůj zevnějšek. Není to však pouze vzhled jejich obliče…
Jak urychlit růst vlasů | rady
Jak urychlit růst vlasů | rady. Představujete si, že pohodíte hřívou jako filmová diva a strhnete na sebe pozornost okolí? To ale nepůjde bez dlouhých…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.