Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se vymluvit na osobu blízkou při řízení auta | rady

Jak se vymluvit na osobu blízkou při řízení auta | rady. Znáte to ze zpráv z rádia i televize- Vysoce postavený funkcionář sděluje policii, že pokutu nezaplatí, protože přestupek spáchala osoba mu blízká. V tu ránu si říkáte, že by se všem mělo měřit stejným metrem. A máte naprostou pravdu. Zákon o přestupcích nerozlišuje politika od běžného občana. Každý se může vymluvit na osobu blízkou, jen musí vědět, jak se to dělá.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Gandalf (neověřeno) | St, 05/23/2012 - 11:20

Článek je špatně a pokud se budete jím řídit, můžete se dostat do problému. Nejjednodušší formou je odmítnout podat vysvětlení. Pro policii dle odstavce 3 § 12 zákona 283/1991 sb., pro městskou odstavce 3 § 11 zákona 553/1991 sb. a správním orgánům odstavce 1 § 60 zákona 200/1990 sb.

Argumentovat slovy, že řídila osoba blízká se nevyplácí, protože a) nemusí to být pravda, b) navádíte policii aby hledala manželku atp.

Jediná věta, která by měla zaznít je: "Odmítám podat vysvětlení", pokud si pamatujete čísla zákonů, tak je uvést, pokud si je nepamatujete, tak se podívejte do papíru, který vám úředník musel dát při "poučení". Tam je možnost odmítnout podat vysvětlení uvedena.

Nicméně pokud vás zabrala kamera hezky barevně a jste poznat na fotce z radaru, tohle vám nepomůže.

GVKB (neověřeno) | So, 03/08/2014 - 00:08

Co to bylo? Projelo okolo nás velmi rychle vole auto. To vím vole, ale radar ukázal rychlost, jakou má nejrychlejší nadzvuková stíhačka na světě? Tak to asi vole nebylo auto, ale byla to stíhačka? Stíhačky jezdí vole po silnici? Třeba ta stíhačka přistávala nebo startovala? Na dálnici nemají, co dělat stíhačky vole zavolám šéfovi? To jako řekneš šéfovi, že po dálnici se něco pohybovalo jako nejrychlejší nadzvuková stíhačka na světě? Je to pravda! Zamysli se vole, myslíš si, že nějaký ubožák si koupil vojenskou stíhačku a jezdí s ní po dálnici? No to je dost málo pravděpodobné? Tak zavolám do NASA, třeba mě to vysvětlí, družice z výšky to museli logicky zaznamenat? A co asi udělá NASA, pokud šlo o tajnou vojenskou akci? Všechno popře a nejspíše upozorní mého šéfa, aby mě okamžitě od police vyhodil, že v zaměstnání fetuji tvrdé drogy. Vole volá šéf, a ptá se, jestli jsme nespatřili na silnici něco, co se pohybuje obrovskou rychlostí. Dej to sem vole, vše je tady v pořádku, nic zde nejelo obrovskou rychlostí. Já jsem si to myslel, že v NASA někomu straší v hlavě, u nás máme vše pod dokonalou kontrolou, pokud by se něco dělo tak bych o tom musel vědět. Ty vole, takže NASA o tom ví, a co když to praskne, že jsme šéfovi lhali. Vždycky se lze vymluvit, že jsme měli odpočinek, a že byl právě radar vypnutý, pamatuj si, jsou věci, které nesmíš vidět a slyšet jenom tak zde můžeš přežít. Stejně co to mohlo být, pokud by to byla armáda, tak by se o to asi už nezajímala NASA? Nejspíš nějaký mimozemšťan někam spěchal a tak šlápnul na plyn. Tak takový auto bych bral, jak se to asi řídí? Podle mě to auto řídil GVKB a jel si něco asi nafilmovat. Kdo je to GVKB? Mimozemšťan vole.

Další zajímavé články

Jak zužitkovat zbytky jídla v kuchyni
Téměř v každé domácnosti, kde se vaří, zůstávají nějaké zbytky jídla. Pokud nám jídlo chutná, není problém, abychom si jej dali ještě druhý den. Jsou…
Jak správně skladovat pečivo
Ačkoliv pečivo kupujeme neustále, většina lidí ho skladuje špatně. V první řadě je potřeba upozornit na to, že je potřeba kupovat pečivo vždy čerstvé.…
Jak na zácpu přírodní cestou
Jak na zácpu přírodní cestou | rady a tipy. Zácpa je nepříjemná a má také svá zdravotní rizika, proto bychom se jí měli snažit předcházet. Pokud už zá…